Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook’ta Kullanıcılar Medya Dosyalarını Dropbox’ta Saklayabilecek

Facebook’ta paylaşılan fotoğraf ve videolar artık bulut platformu Dropbox’ta saklanabilecek.
Facebook’ta Kullanıcılar Medya Dosyalarını Dropbox’ta Saklayabilecek

Dev sosyal medya platformu Facebook, milyonlarca kullanıcısına sunduğu deneyimi artırmak adına yeni özellikler geliştiriyor ve mevcut hizmetlerini iyileştiriyor. Facebook kullanıcılara hem paylaşım hemde birbirleri ile mesajlaşma imkanı tanıyor. Şirket yaptığı son açıklama ile Messenger’da mesajların iletilmesine sınırlama getireceğini duyurmuştu.

Sosyal medya devi kullanıcılar için beğeni toplayacak bir hizmeti daha sunacağını açıkladı. Bilindiği üzere son yıllarda bulut tabanlı platformlar kullanıcıları verilerini yedekleme konusunda öne çıkmaya başladı. iCloud, Google Drive ve Dropbox gibi servisler milyonlarca kullanıcının verilerini saklamasına imkan tanıyor.

Facebook ile Dropbox arasında yapılan iş birliği ile kullanıcılara yeni bir veri depolama alanı sağlanmış olacak. Dropbox’ın yanı sıra Avrupa Birliği’nin desteklediği Koofr platformuna da veriler aktarılabilecek. Sosyal medya devi daha önce veri ihlalleri ile sıkça gündeme gelmişti.

Facebook ile Dropbox Arasında İş Birliği

Facebook ile Dropbox Arasında İş Birliği

Facebook’ta paylaşımlarını yedeklemek isteyenler için kullanıcı dostu bir hizmet başlıyor. Dünyanın en çok kullanılan bulut tabanlı yedekleme platformlarından biri Dropbox ile Facebook arasında yapılan iş birliği ile kullanıcılar video ve fotoğraflarını burada saklayabilecek. Sosyal medya devi daha önce bu özelliği Google Fotoğraflar özelinde kullanıcılara sunmuştu.

Avrupa Birliği Genel Veri Koruma Yönetmeliği ve Kaliforniya Tüketici Koruma Yasası, verilerin taşınabilir olmasını zorunlu kılıyor. Dolayısıyla yapılan düzenlemenin bu anlamda önemli olduğu söylenebilir. Facebook’ta kullanıcılar verilerini saklaması için öncelikle şifrelerini girmesi gerekecek. Yapılan transfer esnasında bu verilerin şifreleneceği belirtildi.

Facebook yeni özelliğe dair yaptığı duyurusunda, “İnsanların güvenebileceği veri taşınabilirliği özellikleri oluşturmaya devam etmek istiyoruz. İnternetin ne tür verilerin taşınabilir olması gerektiği ve farklı hizmetlere taşınırken bu verilerin korunmasından kimin sorumlu olduğu konusunda daha net kurallara ihtiyacı vardır.

Politika yapıcılar bu konuda hayati bir role sahiptir. Bunu tek başımıza yapamayacağımızı biliyoruz. Diğer şirketleri, insanlar için seçenekleri genişletmek ve veri taşınabilirliği yeniliğini ileriye taşımak için Veri Aktarımı Projesine katılmaya teşvik ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Dropbox’tan Facebook Açıklaması

Dropbox’tan Facebook Açıklaması

Dropbox cephesinden yapılan açıklamada ise, “Binlerce ve binlerce kişiyi cihazlarınızda, sosyal ağlarınızda ve uygulamalarınızda toplamak oldukça kolaydır. Dropbox’ı her şeyi düzenli tuttuğunuz bir yer haline getirerek yardım etmek istiyoruz. Bu yüzden bugün, fotoğraflarınızı ve videolarınızı Facebook’tan yalnızca birkaç tıklamayla aktarmanıza olanak tanıyan yeni bir entegrasyon sunuyoruz.

Bu yeni entegrasyonla, tüm fotoğraf ve video kitaplıklarınızı Facebook’tan aktarmak basit ve güvenlidir. Fotoğrafları ya da videoları aktarmak isteyip istemediğinizi seçin, Facebook’u Dropbox hesabınıza geçici olarak bağlayın, onaylayın” ifadeleri kullanıldı. Konuyla ilgili Dropbox İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Jamie Young Perlman da açıklamalarda bulundu.

Dropbox olarak kullanıcıların dijital yaşamlarını kolaylaştırmak istediklerini söyleyen Perlman, “Facebook ile, kullanıcılara Facebook fotoğraflarını ve videolarını sadece birkaç tıklamayla Dropbox’a aktarma olanağı sağlayan bir veri taşınabilirliği aracı üzerinde ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. İnsanlar artık tek bir hizmet veya ürüne kilitlenmeyi kabul etmiyor ve sevdikleri çeşitli araçları kullanma özgürlüğünü istiyor.

Günümüzün tüm önde gelen üretkenlik araçları ve cihazları için bağlantı platformu olarak hizmet edebilmemiz için türünün en iyisi ürünlerle sorunsuz bir şekilde entegre olmanın yollarını aramaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Verileri Dropbox’a yedeklemek için Ayarlar menüsündeki ‘Facebook’taki Bilgileriniz’ bölümü üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcılar burada yer alan “Fotoğraf veya Videolarınızın Bir Kopyasını Transfer Edin” sekmesinden verilerini yedekleyebilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum