Yatırım yapmaya başla!

Facebook Masaüstü için Geliştirdiği Karanlık Mod Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

Facebook’un masaüstü için test ettiği karanlık mod özelliği platform genelinde sunuldu.
Facebook Masaüstü için Geliştirdiği Karanlık Mod Özelliğini Tüm Kullanıcılara Sundu

Dünyanın en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya uygulaması Facebook, yeni özellikler ile platformun geliştirme sürecini sürdürüyor. Platform son yıllarda yaşanan veri ihlalleri nedeniyle ve Instagram’ın yükselişinin de etkisiyle popülerlik anlamında kan kaybı yaşadı. Sosyal medya devi buna rağmen dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.

Yapılan yeniliklere ile hem mevcut kullanıcılara yönelik hem de yeni kitlelere ulaşmak adına yenileri eklenmeye devam ediyor. Son dönemde geliştirilen özellikler arasında karanlık mod desteğinin öne çıktığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde mobil uygulama için geliştirilen karanlık mod görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Facebook bu özelliği hem masaüstü hem de akıllı telefon uygulamaları için test ediyor. Son olarak masaüstü platformu için bu özellik tüm kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bir süredir bazı kullanıcılar tarafından bu özellik kullanılabiliyordu.

Karanlık Mod Masaüstü için Geldi

Karanlık Mod Masaüstü için Geldi

Sosyal medya devi Mart ayında itibaren masaüstü için geliştirdiği karanlık mod desteğini bazı kullanıcıların erişimine açmıştı. Ancak hemen herkes tarafından kullanılamıyordu. Yapılan duyuru ile karanlık mod desteğinin masaüstünde tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir olduğu açıklandı.

Facebok yeni tasarımın kullanıcılar için daha dinlendirici bir görünüme sahip olduğunu belirtiyor. Karanlık mod ile beraber ana sayfa görünümünde de daha basit bir tasarıma yer veriliyor.

Ekranın yan bölümünde yer verilen ızgara ile kolay bir kullanım deneyimi amaçlanıyor. Masaüstü için sunulan karanlık modu aktifleştirmek için üst tarafta yer alan menüde aşağı ok işaretine basmak gerekiyor. Çıkan menüde Ayarlar ve sonrasında ‘Yeni Facebook’a geç’ adımlarını izleyerek karanlık mod aktif hale getirilebilir.

Facebook Kan Kaybediyor

Facebook geçtiğimiz yıl düzenlediği F8 etkinliğinde mesajlaşma ve özel gruplara yönelik yeniliklerine hız vereceğini açıklamıştı. Araştırmalar son dönemde platformun kullanıcı kaybı yaşadığını gösteriyor. Buna rağmen bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram ise kullanıcı sayısını her geçen gün hızla artırmaya devam ediyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde video konferans hizmeti vermek adına Messenger Rooms uygulamasının geliştirildiği duyuruldu. Sosyal medya devi bu alanda son derece popüler olan Zoom’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum