Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook Lite, iOS Cihazlarda Artık Desteklenmeyecek

Facebook’un düşük donanımlı telefonlar için geliştirdiği Lite uygulaması artık iOS cihazlarda desteklenmeyecek.
Facebook Lite, iOS Cihazlarda Artık Desteklenmeyecek

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Facebook, her platformda yer almak adına uygulamalar geliştiriyor. Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle beraber sosyal medya platformları çok daha geniş bir kitleye yayılır oldu. Mobil cihaz sektörü farklı ihtiyaçlara yönelik olarak geniş bir donanım yelpazesine sahip olmakta. Amiral gemisi modellerin yanı sıra giriş ve orta seviyeye hitap eden telefonlar milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor.

Bu cihazlarda uygulamalar üst seviye telefonlara göre daha düşük bir deneyim sunuyor. Pek çok geliştirici şirket ise bu cihazlar için Lite sürümler geliştiriyor. Bu geliştiricilerden birisi ise Facebook olmakta. Sosyal medya devi geçtiğimiz dönemde Lite uygulamasını iOS ve Android kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Ancak iOS cihazlardan bu uygulamaya girenler farklı bir uyarı ile karşılaşmaya başladı.

Facebook Lite’ın iOS Desteği Çekildi

Facebook Lite’ın iOS Desteği Çekildi

Dünya genelinde en fazla kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya platformu Facebook, Lite uygulaması ile ilgili önemli bir karar aldı. Uygulamanın iOS sürümüne verilen desteğin kesildiği açıklandı. iOS kullanıcıları Facebook Lite’ı çalıştırmak istediğinde uygulamanın devre dışı bırakıldığını belirten bir uyarı ile karşılaşıyor.

Bu gelişme sonrası sosyal medya devinden bir yetkili yaptığı açıklamasında, “Az sayıda kullanım ve uygulamalarımızdaki deneyimi geliştirmek için yaptığımız iyileştirmeler nedeniyle artık iOS cihazlarda Facebook Lite’ı desteklemeyeceğiz” ifadelerine yer verdi. Açıklamada uygulamanın az kullanıldığına dair ifadeler dikkat çekiyor.

Facebook geçtiğimiz dönemde Lite uygulamasının 200 milyonu aşkın aylık kullanıcısı olduğunu belirtmişti. Android tarafında ise indirme sayısının 1 milyarı geçtiği belirtilmişti. Ancak son dönemde akıllı telefon kullanıcılarının yeni modellere yönelmesi ile beraber Lite sürümlere olan ilginin azaldığı belirtiliyor. Bu da Lite sürüm yerine standart Facebook uygulamasının kurulmasına neden oluyor.

Sosyal medya devi şu an için sadece iOS için Lite uygulamasının fişini çekti. Android kullanıcıları Facebook Lite uygulamasını indirmeye devam edebilir. Tabi ilerleyen günlerde Android tarafında da Facebook Lite uygulamasının fişinin çekilmesi söz konusu olabilir. Uygulama normal sürüme göre daha az yer kaplıyor ve düşük güç tüketimi sağlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum