Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook Lite Aktif Kullanıcı Sayısıyla Göz Dolduruyor!

Facebook Lite Aktif Kullanıcı Sayısıyla Göz Dolduruyor!

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un yeni uygulaması “Facebook Lite” büyüme hızıyla göz dolduruyor. Facebook’un ilk olarak geçtiğimiz yıl dünya pazarına sunduğu Facebook Lite uygulaması kullanıcılara ücretsiz olarak servis edilmekte. Facebook’un, Facebook Lite uygulamasını geliştirmesinin amacı ise düşük internet ve özelliklere sahip olan cihazlara sosyal platformu bir şekilde kullandırabilmek. Düşük özelliklere ve düşük internet hızına sahip cihazlar kullanan Facebook kullanıcıları, geçtiğimiz yıldan itibaren dünyanın dört bir köşesinden Facebook Lite indirmeye başladı.

100 milyon aktif kullanıcıya ulaşıldı!

Facebook’un Üst Düzey Yöneticisi (CEO) ve aynı zamanda kurucusu olan Mark Zuckerberg’in, dünyanın en ücra köşelerine ve en düşük model cihazlara bile Facebook’u sunma amacıyla geliştirdiği Facebook Lite, büyüme hızıyla rakiplerini şaşırtmanın yanı sıra popüler platformu bile şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana yaklaşık 15 aylık kısa bir süreç içerisinde dünya üzerinde aktif olarak Facebook Lite’yi tercih eden aktif kullanıcı sayısı 100 milyonu aşmış durumda bulunuyor. Facebook Lite’nin tasarımında toplamda 56 dili desteklemesi, bu başarının temelini oluşturmakta. Çünkü Facebook Lite’nin amacı olan düşük model cihaz ve düşük internet hızı kriteriyle, uygulamayı en çok geride kalmış ülkeler tercih ediyor. Bu ülkeler arasında Facebook Lite’yi en çok tercih edenler arasında Endonezya ve Filipinler yer alıyor.

Yalnızca düşük internet hızına sahip kullanıcılar tercih etmiyor…

Geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Facebook Lite’yi yalnızca düşük internet ya da düşük model cihaza sahip kullanıcılar tercih etmiyor. Bunun nedeni ise Facebook’un Lite’nin henüz birçok kişi tarafından bile keşfedilememiş bir özelliğinin bulunması. Şirket çalışanları Facebook Lite uygulamasını tasarlarken, düşük internet ve cihaz hızına uyumlu hale getirebilmek adına tek seferde gezilebilecek Facebook akışını 1 MB’a indirdiler. Yani böylelikle şarj, veri tüketimi ve depolama alanı konusunda son derece tasarruf sağlandı. Günümüz akıllı cihazlarıyla şarj problemi yaşayan kullanıcılar ise Facebook uygulamasının oldukça hızlı şarj tüketmesinden dolayı artık Facebook Lite’yi tercih etmeye başladılar.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum