Yatırım yapmaya başla!

Facebook Kullanıcılarının Yarısına Yakını Watch Bölümünü Kullanıyor

Facebook yaptığı açıklama ile Watch servisini kullanan kişi sayısını duyurdu.
Facebook Kullanıcılarının Yarısına Yakını Watch Bölümünü Kullanıyor

Sosyal medya uygulamaları kullanıcılara daha iyi hizmet sunmak adına sürekli yeni özellikler ile güncelleniyor. Bu platformlar arasında kullanıcı sayısı olarak Facebook’un öne çıktığını söyleyebiliriz. Şirketin açıkladığı son rakamlara göre Facebook’un 2.7 milyar aktif kullanıcısı bulunuyor. Facebook’un çatısı altındaki Instagram ve WhatsApp’ın da potansiyeli düşünüldüğünde çok büyük bir kitleye ulaşılıyor.

Sosya medya devi 2018 yılında kullanıcıların uygulamaya ilgisini artıracak önemli bir adım atmıştı. Watch adında oluşturulan sekme videoların bir araya toplandığı bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Aradan geçen zaman içerisinde Watch bölümünü ziyaret eden kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Facebook, Watch bölümüne dair son verileri paylaştı.

Watch Bölümüne İlgi Artıyor

Watch Bölümüne İlgi Artıyor

Sosyal medyada video izlemeyi isteyen kullanıcılar için Facebook Watch bölümü son derece başarılı bir ortam sunuyor. Kullanıcılar burada hemen her konuya dair videolara ulaşabiliyor. Sosyal medya devi 2.7 milyar aktif kullanıcısının 1. milyarının Watch bölümünü ziyaret ettiğini açıkladı. Bu da tüm kullanıcıların yüzde 46’sının Watch sekmesinde zaman geçirdiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl aynı dönem bu sayı 720 milyon olarak açıklanmıştı. Özellikle son dönemde COVID-19 pandemisi ile beraber insanların bu bölümde daha fazla vakit geçirmeye başladığı belirtiliyor. Üstelik pandemi nedeniyle insanlar daha az içerik üretmeye başlamıştı. Bunun sebebi ise insanların sosyal medya platformlarında daha fazla vakit geçirmesi oldu.

Facebook’un ilerleyen dönemde Watch bölümüne olan ilgiyi artıracak yeni adımlar atması bekleniyor. Şirket yaptığı açıklamasında içerik üreticilerin ve kuruluşların ücretli canlı yayınlar düzenleyebileceğini belirtmişti. Üstelik sosyal medya devi bu yayınlardan elde edilen gelirlerden herhangi bir komisyon talep etmeyeceğinin altını çiziyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum