Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Facebook Kullanıcıları Bekleyen Arkadaşlık İsteklerini Düzenleyebilecek

Popüler sosyal medya platformu Facebook, arkadaşlık isteklerine yönelik yeni bir özellik geliştiriyor. Şirketin yaptığı geliştirme bekleyen arkadaşlık isteklerinin sıralanmasına yönelik.
Facebook Kullanıcıları Bekleyen Arkadaşlık İsteklerini Düzenleyebilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Sosyal medya pazarında en çok kullanıcıya sahip olan platform olan Facebook, ilk günden bu yana geliştirdiği pek çok yenilik ile gündeme geliyor. Şirket geçtiğimiz dönemde daha çok veri skandaları ve kullanıcı verilerini sızdırması ile gündeme geldi. Ancak bununla beraber kullanım deneyiminin iyileştirilmesi adına şirket pek çok yeni özellik geliştirmeye devam ediyor.

Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde bünyesindeki Instagram ile beraber kötü alışkanlıklara karşı harekete geçtiğini duyurmuştu. Diğer yandan kripto para birimi olan Libra’ya yönelik tepkiler ile karşılaşan sosyal mecra, bu sefer kullanıcılarının beğeneceği yeni bir özellik ile gündeme gelmeye hazırlanıyor.

Kullanıcılar birbirleri ile olan iletişimlerini sağlamak adına arkadaş ekleme özelliğini kullanıyor Bazı kullanıcıların ise çok sayıda arkadaşı ve arkadaşlık isteği beklemekte oluyor. Sosyal medya devi bekleyen arkadaşlık isteklerinin düzenlenmesine yönelik yeni bir kolaylık üzerinde çalışıyor.

Arkadaşlık İsteklerine Yeni İşlev

Arkadaşlık İsteklerine Yeni İşlev

Facebook arayüzünde arkadaşlık isteklerini ayrı bir pencere üzerinde görüntülüyor. Özellikle bazı kişilerin bekleyen arkadaş listeleri yüzlerce kişiyi bulabiliyor. Bu isteklerin hepsini görüntülemek zorlaşabiliyor. Facebook bu görüntülemeyi kolaylaştıracak bir özellik geliştiriyor. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, bekleyen arkadaşlık isteklerinin kullanıcılar tarafından sıralanabileceğini duyurdu.

Bu özellik ile arkadaşlık istekleri eskiden yeniye ya da yeniden eskiye şeklinde ayarlanabilecek. Arkadaşlık isteklerini onaylamayan ya da reddetmeyen kişiler için bu özelliğin büyük kolaylık sağlayacağı tahmin ediliyor. Özellik henüz geliştirme aşamasında ve Facebook’un önümüzdeki günlerde bekleyen istekler için sıralama aracını kullanıma sunması bekleniyor.

Libra Karaborsaya Düştü

Libra Karaborsaya Düştü

Sosyal medya devi diğer yandan kripto parası Libra üzerinde çalışıyor. Şirket daha kripto parasını piyasaya sunmadan sahtelerinin karaborsada kol gezdiği ortaya çıktı. Dünyanın önde gelen sosyal medya platformunun kripto para üzerinde çalışması dolandırıcıları harekete geçirdi. The Washington Post’un incelemesine göre Facebook ve Instagram üzerindeki bazı sayfaların kripto para için resmi merkez olduklarını iddia ediyor.

Söz konusu dolandırıcıların bazılarının internet sitelerine yönelik reklam yaptığı ve Libra’yı indirimli sattıklarını söyleyerek kullanıcıları kandırdığı belirtiliyor. Şirketin resmi açıklaması Libra’nın 2020 yılındam önce kullanıma sunulmayacağı yönünde. Sosyal medya devi kullanıcıları sahte ilanlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu