Yatırım yapmaya başla!

Facebook Kripto Para Dünyasında WhatsApp ile Katılmaya Hazırlanıyor

Sosyal medya devi Facebook, önümüzdeki aylarda WhatsApp üzerinden kendi kripto parasını kullanıma sunmaya hazırlanıyor.
Facebook Kripto Para Dünyasında WhatsApp ile Katılmaya Hazırlanıyor

Bilindiği üzere son yıllarda kripto paralarda yaşanan büyük yükseliş, ilginin hızla artmasına neden oldu. Özellikle Bitcoin’in bir anda değer kazanması, başka kripto paralara olan ilgiyi artırırken pek çok şirketi kendi kripto parasını çıkarma fikrine itmiş durumda. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’un ise bir süredir bu pazara girmek istediği biliniyordu.

Şirketin hedefi ise en değerli kripto para birimi olan Bitcoin ile rekabete girmek. Bir süredir dillendirilen projenin yakın gelecekte hayata geçeceği ortaya çıktı. The New York Times’ta yer alan bir habere göre Facebook, kendi kripto parasını çıkarmak için çalışmalara başlamış durumda. Geliştirilen kripto para şirketin anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden kullanıma sunulacak.

Facebook Kripto Parasını Çıkarıyor

Facebook Kripto Parasını Çıkarıyor

Gelen haberlere göre Facebook bünyesinde çalışan 50 kişilik bir ekip kripto para projesine yoğunlaşmış durumda. Aslında firma geçtiğimiz yılın Mayıs ayında kripto para projesi üzerinde çalışmaya başlamıştı. O dönemde Stablecoin adı ile çıkması beklenen kripto paranın kırılganlığının önlenmesi adına başka kripto paralar ile sabitleneceği ifade edilmişti.

Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen haberlere göre Facebook’un kripto parasının önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor. Geliştirilen para ilk olarak anlık mesajlaşma uygulaması WhatSapp üzerinden kullanıma sunulacak. İlk olarak WhatsApp’ta sunulacak olan kripto paranın, daha sonra şirketin bünyesinde bulunan tüm platformlara yani Messenger, Instagram üzerinden yayılması bekleniyor.

Yeni Kripto Para Ne Zaman Sunulacak?

Yeni Kripto Para Ne Zaman Sunulacak?

Bazı kaynaklara göre Facebook, bazı kripto para borsaları ile görüşme halinde. Devam eden görüşmelerin sornasında yaklaşık 4 ay gibi bir süre içerisinde Facebook’un kendi kripto parasını kullanıma sunması bekleniyor. Geliştirilen kripto paranın Bitcoin gibi merkezi olmayan bir yapıya mı sahip olacağı merak edilirken Facebook’un kendi kontrolünde olmayan bir ürün geliştirmeyeceği yapılan tahminler arasında.

Pek çok uzman ise kendine has bir blok zincir uygulamasının, kripto paraların temel özellikleri ile bağdaşmadığını belirtiyor. Bilindiği üzere Telegram, Signal ve Line gibi rakip mesajlaşma uygulamaları kendi kripto paralarını geliştirmekte. Facebook’tan resmi olarak konuyla ilgili bir açıklama gelmezken, şirkete yakın kaynaklar WhatsApp’ı işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum