Yatırım yapmaya başla!

Facebook Instagram’a Kendi Adını Vermeye Hazırlanıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın önümüzdeki günlerden itibaren isminin Instagram From Facebook olarak değişeceği ortaya çıktı.
Facebook Instagram’a Kendi Adını Vermeye Hazırlanıyor

Fotoğraf tabanlı sosyal medya uygulaması olan Instagram, Facebook tarafından satın alınmış ve her geçen gün daha popüler bir platform haline gelmekte. Özellikle son yıllarda sosyal medya kitlesinin Facebook’tan Instagram’a doğru kaydığı bir gerçek. Facebook’un sahip olduğu kullanıcı kitlesinin kendi bünyesi altında başka bir mecraya kaymış olması, şirketi yeni stratejiler geliştirmeye itmiş görünüyor.

Sosyal medya uygulamaları üzerine önemli haberleri ortaya çıkan analist Jane Manchun Wong, Instagram’ın adının değişeceğini duyurdu. Buna göre uygulamanın adı Instagram From Facebook olarak değişecek. Wong ayrıca uygulamanın yeni ismine dair bir ekran görüntüsünü de sosyal medya hesabından paylaştı.

Popüler Uygulamalar Birleşiyor

Popüler Uygulamalar Birleşiyor

Şirketin kurucusu Mark Zuckerberg’in, Instagram’ın ismini değiştirme kararı ile sahibi olduğu tüm sosyal medya platformlarının bir araya toplamak istediği belirtiliyor. Instagram’ın isminin yanına Facebook’un ekleniyor olması, iki uygulamanın birbirine entegre şekilde çalışacağını gösteriyor. Ayrıca popüler uygulama WhatsApp’ın da bu diğer iki sosyal medya uygulaması ile bir araya toplanacağı tahmin ediliyor.

Bu sayede hem şirket bünyesindeki platformların kontrolü daha kolay bir hal alacak hem de dünyanın en büyük sosyal medya platformu kurulmuş olacak. Uygulamaların mevcut kullanıcı sayıları baz alındığında toplamda 2.6 milyar kullanıcı bir araya toplanmış olacak. Bu ayın ilk günlerinde Instagram’ın kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger, şirketten ayrılma sebeplerine dair açıklamalar yapmış ve Zuckerberg’i eleştirmişlerdi. Eleştirilerinin odak noktasında ise yeterince özgür hareket edemedikleri yer alıyordu.

Eğer proje hayata geçerse Instagram ve Facebook kullanıcılarının birbirleri ile karşılıklı olarak iletişim kurabileceği belirtiliyor. Analist Wong’un yapmış olduğu açıklamaya dair henüz Facebook cephesinden herhangi bir cevap gelmiş değil. Ancak bugüne kadar yapmış olduğu sızıntıları düşününce, önümüzdeki günlerde Instagram’ın isminin değişmesi yüksek ihtimal dahilinde görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum