Yatırım yapmaya başla!

56 Dönümlük Facebook Kasabası Kuruluyor!

Sanal dünyanın dev isimlerinden Facebook, yaklaşık 2 milyon metrekarelik bir alana kasaba kurmayı hedefliyor! İşte Facebook'un çılgın projesi ile ilgili detaylar;
56 Dönümlük Facebook Kasabası Kuruluyor!

İnternet dünyasının en güçlü isimlerinden biri olan Facebook, henüz 13 yıllık bir kuruluş olmasına rağmen, kısa sürede efsaneleşmeyi başardı. Hemen hemen her yaştan ve her ülkeden kullanıcıyı bünyesinde barındıran Facebook, dev bir şirket haline geldikten sonra Instagram ve WhatsApp gibi günümüzün önemli sosyal ağ platformlarını da bünyesine katarak inanılması zor bir başarıya imza attı.

Sanal dünyada oldukça geniş kitlelere sahip olan Facebook, şimdi ise Willow Campus adını verdiği kendi kasabasını kurmak için kolları sıvadı. Şirketin bulunduğu California, Menlo Park çevresindeki ev ve kira fiyatlarının akıl almaz boyutlara ulaşmasıyla bu tarz bir çılgın proje geliştiren Facebook, inşa etmiş olduğu bu kasabayla toplulukları gerçek hayata taşımayı hedefliyor.

Kasabanın İnşa Edileceği Bölgeyi 400 Milyon Dolara Satın Aldı!

Kasabanın İnşa Edileceği Bölgeyi 400 Milyon Dolara Satın Aldı!Her geçen gün farklı bir yenilikle bizleri şaşırtmayı başaran bu dev şirket, şimdi ise geniş çaplı bir kasaba inşa etmeyi amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde şirketin California kampüsünün Menlo Park’da yer alacağını açıklayan ve ardından dev projesini dünyaya duyuran Facebook, kasabayı kuracağı 56 dönümlük araziyi, 2015 yılında 400 milyon dolara satın almıştı. Bu arazi Facebook merkez binasının tam karşısında bulunuyor.

İhtiyaç Duyulan Hizmetleri Bünyesinde Barındırıyor!

İhtiyaç Duyulan Hizmetleri Bünyesinde Barındırıyor!Menlo Park’a yatırım yapmak istediğini belirten Facebook’un kuracağı kasabada tamı tamına 1.500 adet konut bulunacak. Ayrıca “uzun süredir ihtiyaç duyulan toplum hizmetlerini sunan bir mahalle merkezi” oluşturmak istediğini de belirten şirketin dev tesisinde; market, eczane, otel ve mağazaların bulunduğu 125 bin metrekarelik perakende alanı da inşa edilecek.

Evlerin Yükselen Maliyeti Facebook Kasabası’nın İnşasına Neden Oldu!

Evlerin Yükselen Maliyeti Facebook Kasabası'nın İnşasına Neden Oldu!Ayrıca 1.75 milyon metrekarelik ofis alanının da yer alacağı bu kasabanın oluşturulmasına, bölgede yükselen konut fiyatlarının neden olduğu belirtiliyor. Menlo Park civarında yer alan ev fiyatlarının 2010 yılından itibaren 3 katına çıktığı, 2+1 dairelerin yaklaşık 3.500 dolara kiralandığı da aktarılıyor.

Facebook Kasabası Ne Zaman Tamamlanacak?

Facebook Kasabası Ne Zaman Tamamlanacak?Hem çalışanları hem de bölge içerisinde yaşamak isteyen herkes için yaratılan bu kasabanın bir bölümünün ise “Karma Kullanımlı Köy” olması planlanıyor. Tasarımının iki yıl içerisinde tamamlanacağı belirtilen bu projedeki konutların her birinin de piyasa değerinden %15 daha düşük bir fiyata sahip olacakları belirtiliyor. “Bunun sadece bir başlangıç” olduğunu belirten Facebook Kasabası’nın 2021 yılında tamamlanması bekleniyor.

Sanal dünyaya sığmayan Facebook, şimdi gerçek dünyaya da el atıyor. Öncelikle çalışanları için uygun fiyatlı konut yaratabilmek adına kalkışmış olduğu bu proje, görenlerde şaşkınlık yaratmayı başarıyor. Peki, meydana getirilecek olan bu Facebook Kasabası hakkında sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#İnşaat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum