Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Mobil için Geliştirdiği Karanlık Mod Görüntüleri Ortaya Çıktı

Facebook’un iOS uygulaması için üzerinde çalıştığı karanlık modun nasıl göründüğü ortaya çıktı.
Facebook’un Mobil için Geliştirdiği Karanlık Mod Görüntüleri Ortaya Çıktı

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında gelen Facebook, 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı ile büyük bir kitleye ulaşıyor. Şirket her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor ve yeni özellikler ile sunduğu deneyimi iyileştirmeye devam ediyor. Akıllı telefonların da yaygınlaşması ile beraber sosyal medya kullanımı hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Geliştirilen özelliklerin büyük bölümü iOS, Android ve masaüstü platformlarına özel olarak belirli zaman aralıkları ile sunuluyor.

Şirketin uzun zamandır üzerinde çalıştığı özelliklerden birisi ise karanlık mod olmakta. Daha önce mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Messenger için karanlık mod özelliğini kullanıma sunan sosyal medya devi, kendi platformu için getirmeye hazırlanıyor. Bu çerçevede iOS uygulamasına gelecek karanlık mod temasının görselleri ortaya çıktı.

iOS için Karanlık Mod Göründü

iOS için Karanlık Mod Göründü

Bilindiği üzere iOS 13 ve Android 10 işletim sistemlerinin kullanıcılara sunduğu en büyük yenilik karanlık mod oldu. Bununla beraber pek çok uygulama ve servis yeni mobil işletim sistemlerine uyum sağlamak adına kendi karanlık modlarını geliştirmeye başladı. Facebook’un da uzun zamandır iOS ve Android uygulamaları için karanlık mod üzerinde çalıştığı biliniyor. WABetaInfo tarafından paylaşılan görseller ile Facebook’un iOS uygulamasındaki karanlık modun nasıl görüneceği de ortaya çıkmış oldu.

Sosyal medya devi bu mod içerisinde tamamen siyah bir tema yerine gri tonlara ağırlık veriyor. Geliştirilen karanlık mod kullanıcının isteğine bağlı olacak ve istenirse yine aydınlık tema kullanılabilecek. Karanlık modun Messenger, Instagram ve WhatsApp’a göre daha farklı bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Merak edilen bir diğer konu ise yeni temanın ne zaman kullanıcılara sunulacağı. Şirket karanlık mod özelliğini şu an için test ediyor ve önümüzdeki günlerde bazı değişiklikler olabileceği belirtiliyor.

Karanlık mod özellikle OLED ekranlı akıllı telefon modellerinde büyük avantajlar sağlıyor. Düşük güç tüketimi sayesinde telefonların şarjı daha uzun süre gidiyor. Bunun yanında çok daha az yorucu bir deneyim sunulmakta. Facebook geçtiğimiz günlerde masaüstü platformu için karanlık mod desteğini sunmuştu. Karanlık tema ile arayüz yerleşiminde de değişiklikler dikkat çekmişti. Kullanıcılar artık iOS ve Android için gelecek karanlık mod güncellemesini bekliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum