Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook İşletmelerin Müşteri Deneyimini İyileştirmesi için Yatırımlarını Sürdürüyor

Facebook işletmelerin sunduğu hizmetleri kendi platformundan yöneteceği bir yatırım yaptı.
Facebook İşletmelerin Müşteri Deneyimini İyileştirmesi için Yatırımlarını Sürdürüyor

Dünyanın kullanıcı sayısıyla en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, geliştirdiği özellikler ile sunduğu hizmeti üst seviyeye taşımayı amaçlıyor. 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunan platform dev bir mecra haline gelmiş durumda. Sosyal medya devinde pek çok işletme faaliyet göstermeye başladı. Günümüzde e-ticaret sektörü hızla büyüyor ve bu durum sosyal medya platformlarında da etkisini gösteriyor.

Tabi bu mecralar üzerinden ürün satışı yapılması müşterilere de iyi bir hizmet sunulmasını gerekli kılıyor. Facebook bu hizmetin sunulmasını sağlayacak müşteri ilişkileri yönetiminde start-up olan bir şirketi bünyesine kattı. Sosyal medya devi yaptığı duyuru ile Kustomer’ı satın aldığını açıkladı.

Bu yatırım ile Facebook bünyesinde faaliyet gösteren işletmelerin müşterilerine daha iyi bir hizmet sunması amaçlanıyor. İşletmeler bu program sayesinde müşteriler ile otomatik mesajlaşma deneyimine kavuşmuş olacak.

Facebook’tan İşletmelerin Yararına Yeni Yatırım

Facebook’tan İşletmelerin Yararına Yeni Yatırım

Facebook’tan yapılan açıklamada her gün 175 milyon insanın WhatsApp aracılığı ile işletmeler ile iletişime geçtiğine yer verildi. Bu sayının her geçen gün arttığını belirten şirket, daha iyi bir müşteri deneyimi sağlamak için daha fazla entegrasyon yapılacağını belirtiyor. Kısa bir zaman önce WhatsApp ve Messenger için bazı API güncellemeleri yapıldığı hatırlatıldı. İşletmelerin müşteriler ile iletişime geçmesinde Kustomer’ın önemli rol oynayacağı belirtiliyor.

Kustomer beş yıl önce Brad Birnbaum ve Jeremy Suriel tarafından ortaklaşa kuruldu. Müşteri yönetim platformu o dönemden bu yana 174 milyon dolar gelir elde etti. Sosyal medya devinin Kustomer’i bünyesine katmak için 700 milyon dolarun üzerinde yatırım yaptığı tahmin ediliyor.

Kustomer’ın yatırımcıları arasında, Coatue, Tiger Global Management, Battery Ventures, Redpoint Ventures, Cisco Investments, Canaan Partners, Boldstart Ventures ve Social Leverage gibi önemli şirketler yer alıyor.

Facebook’tan Kustomer yatırımı sonrası yapılan açıklamada, “Geleceğin neler getireceği konusunda heyecan duyuyoruz ve kurucu ortaklarımız Brad Birnbaum ve Jeremy Suriel ile Kustomer ekibinin geri kalanını yakında Facebook’ta ağırlamayı umuyoruz.” ifadelerine yer verildi. Facebook daha önce de Giphy ve PlayGiga gibi yatırımlar ile adından söz ettirmişti.



Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum