Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook, iOS Uygulamasında Kullanıcıların Oturumlarını Sonlandırdı

iPhone kullanıcıları Facebook oturumlarının kapatıldığına tanık oldu.
Facebook, iOS Uygulamasında Kullanıcıların Oturumlarını Sonlandırdı

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, pek çok farklı mecra üzerinden kullanılıyor. Masaüstü, iOS ve Android üzerinden sunulan platformun dünya genelinde 2.5 milyarı aktif kullanıcısı bulunuyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz dönemde güvenlik ihlalleri ile sıkça gündem olmuştu. Son olarak iOS kullanıcıları ilginç bir durum ile karşılaştı. Milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcısı Facebook uygulamalarına giriş yapmakta sorun yaşadı.

Nedeni açıklanmayan durum nedeniyle insanların oturumu kapatılmıştı. Bu durum kısa sürede Twitter’da gündem oldu. Milyonlarca kişi uygulamayı açamadıklarını ifade etti. İnsanların uygulamaya yeniden giriş yapması gerektiği belirtildi. Özellikle iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanan kişilerin giriş yapmakta sorun yaşadığı kaydedildi.

iPhone’da Facebook Oturumları Kapandı

iPhone’da Facebook Oturumları Kapandı

Sosyal medya devi dün akşamdan itibaren Twitter’da garip bir şekilde gündem oldu. iPhone sahipleri sosyal ağın neden oturumlarını kapattığını merak etmeye başladı. Uygulamaya bir iOS uygulaması aracılığıyla erişen herkesin tekrar giriş yapması gerektiği ve SMS iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanan birçok kişinin başlangıçta yeniden bağlanmakta sorun yaşadığı görülüyor.

Bir Facebook sözcüsü konuyla ilgili açıklamasında, “Bazı kişilerin şu anda Facebook’a erişimde sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz. Kullanıcıların Facebook hesaplarına erişmek için tekrar giriş yapmak zorunda kaldığı raporlarını araştırıyoruz. Bunun bir yapılandırma değişikliğinden kaynaklandığına inanıyoruz ve işleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çabalıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Tekrar oturum açmak isteyen kişiler, SMS kodlarının gecikmeli olarak gönderildiğini belirtti. Bir süre geçtikten sonra kullanıcılar iPhone üzerinden Facebook’a giriş yapmaya başladı. Ancak sorunun neden yaşandığı halen tam olarak bilinmiyor. Sosyal medya devinden ilerleyen saatlerde bir açıklama yapılması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum