Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Android’den Sonra iOS için de Karanlık Mod Özelliğini Test Etmeye Başladı

Facebook’un daha önce Android için başladığı karanlık mod testleri son olarak iOS için de başladı.
Facebook, Android’den Sonra iOS için de Karanlık Mod Özelliğini Test Etmeye Başladı

Sosyal medya uygulamaları insanların başlıca etkileşim aracı halini aldı. Bu uygulamalar kullanıcı deneyimini de artırmak adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarının başında ise Facebook gelmekte. Kullanıcı sayısını her geçen gün artıran platform geçmiş yıllardan bu yan büyük bir değişim geçirdi.

Şirket uygulamanın en güvenliğine hem de yeniliğine yönelik adımlar atıyor. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un haber paylaşımında güncel bilgiyi çıkaracak bir araç geliştirdiği gündeme gelmişti. Sosyal medya devi bir süredir karanlık mod özelliği üzerinde çalışıyor.

Geride kalan dönemde masaüstü için geliştirilen bu özellik tüm kullanıcılara sunulmuştu. Mobil tarafta ise bir süre önce Android uygulamasının testleri başlamıştı. Gelen son haber ise iOS kullanıcılarını ilgilendiriyor. Facebook iOS ekosisteminde de karanlık mod testlerini başlattı.

Karanlık Mod iOS Testleri Başladı

Karanlık Mod iOS Testleri Başladı

Son yıllarda sosyal medya uygulamalarında ve çeşitli platformlarda karanlık temanın daha fazla kullanıldığı görülüyor. iOS 13 ve Android 10’un kullanıcılara sunduğu yeniliklerin başında bu özellik geliyor. Yeni nesil OLED ekran paneline sahip telefonlarda karanlık tema güç tüketiminde de büyük avantaj sağlamakta. Sosyal medya devi son olarak iOS kullanıcıları için bu özelliği test etmeye başladı. Yeni nesil iPhone modellerinin büyük bölümünde OLED ekranlar kullanılıyor.

Dolayısıyla uygulama bu telefonda daha az güç harcayacaktır. Çıkan görüntülerde iOS için yapılan tasarımın diğer uygulamalar ile benzerlik taşıdığı görülüyor. Koyu gri arka plan ve mavi renklerin ağır bastığı bir tasarıma yer verilmiş. Özellik şu an için tüm iOS kullanıcılarına sunulmuş değil.

Ülke sınırı bulunmayan test süreci bazı kişiler üzerinde sürdürülüyor. Önümüzdeki günlerde karanlık mod özelliğinin tüm iPhone ve iPad kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Android için de test sürecinin tamamlanması ile beraber bu özellik kararlı sürümde yerini almış olacak. Şirket daha önce bünyesinde bulunan Instagram, Messenger ve WhatsApp için de karanlık mod özelliğini kullanıcılara sunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum