Yatırım yapmaya başla!

Facebook Instagram’da Yer Alan Yakın Arkadaşlar Özelliğini Kendi Uygulamasına Getiriyor

Facebook daha önce Instagram için sunduğu özellikleri kendi platformuna getirmeye devam ediyor.
Facebook Instagram’da Yer Alan Yakın Arkadaşlar Özelliğini Kendi Uygulamasına Getiriyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, bünyesi altında bulunan Instagram ve WhatsApp ile beraber milyonlarca kişiye ulaşıyor. Kullanıcı kitlesinin ağırlıklı olarak Instagram kullanmaya başladığını söyleyebiliriz.

Facebook’un kullanıcı sayısı daha fazla olmasına rağmen Instagram’ın popülerlik anlamında önde olduğu biliniyor. Son yıllarda Facebook’un yaşadığı veri ihlalleri kullanıcıların uzaklaşmasında etki sahibi oldu. Şirket bu durumu tersine çevirmek adına bir süredir Instagram’ın sevilen özelliklerini kendi platformuna getiriyor.

Geçtiğimiz dönemde Instagram’ın en popüler özelliklerinden biri olan Hikayeler, Facebook’ta kullanılır olmuştu. Instagram’da sevilen bir diğer uygulama ise geçtiğimiz dönemde sunulan yakın arkadaşlar olmuştu. Kullanıcılar bu özellik sayesinde kendi belirledikleri arkadaşlarına özel hikaye paylaşımı yapabiliyor. Bu özellik artık Facebook’ta da kullanılabilir olacak. Özelliğin sosyal medya platformuna olan ilgiyi ne derece artıracağı ise merak konusu.

Facebook’a Yakın Arkadaşlar Özelliği Geliyor

Facebook’a Yakın Arkadaşlar Özelliği Geliyor

Yakın arkadaşlar özelliği özellikle yüksek takipçiye sahip hesaplar için son derece iyi bir kullanım deneyimi sunuyor. Kullanıcılar kendi yakın arkadşalarını ayrı bir gruba koyuyor ve onlara özel hikaye paylaşımı yapabiliyor. Instagram’da kullanıcıların en sevdiği özelliklerden biri olan bu uygulama artık Facebook’ta da kullanılabilir durumda olacak.

Sosyal medya devi daha önce gruplama ve kişilere özel arkadaş listeleri gibi farklı seçenekleri denemişti ancak beklediği ilgiyi görememişti. Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat ile doğmuş daha sonrasında Instagram ile büyük ilgi gördü. Şirket diğer uygulamaları olan Facebook ve WhatsApp’a da bu özelliği uyarladı. WhatsApp’ta Durumlar adı altında kullanılan bu özellik Facebook’ta Hikayeler olarak sunuluyor.

Instagram’ın sevilen özelliğinin yakın zamanda Facebook’ta yerini alması bekleniyor. Şirket son dönemde tüm uygulamalarını birbirine yakınlaştıracak hamleler ile öne çıkıyor. Eski günlerine dönmek isteyen Facebook’un bu hamleleri ne derece karşılık bulacak bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum