Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Instagram ve Messenger’ı Bir Araya Toplayacağı Sistemi Test Etmeye Başladı

Sosyal medya devi bünyesinde bulunan uygulamaları birbirine yakınlaştıracak adımlar atmaya devam ediyor.
Facebook, Instagram ve Messenger’ı Bir Araya Toplayacağı Sistemi Test Etmeye Başladı

Facebook bünyesinde bulunan Instagram, WhatsApp ve Messenger ile beraber dünyanın en büyük sosyal mecrası olarak biliniyor. Şirket dünya genelinde her gün milyonlarca kişiye ulaşacak servislere sahip olmakta. Son yıllarda bu uygulamalar arasında Instagram ve WhatsApp’ın kullanım oranı olarak öne çıktığını söyleyebiliriz.

Sosyal medya devi son dönemde tüm platformları arasındaki bağları kuvvetlendirecek adımlar atıyor Örneğin ilk olarak Instagram’a gelen Hikayeler özelliği sonrasında Facebook ve WhatsApp’da Durumlar adı altında kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg daha önce yaptığı açıklamalarda tüm platformlarını bir araya toplayacak adımlara devam edeceğini açıklamıştı. Bu duruma örnek bir çalışma daha başlatıldı. Şirket mesajlaşma uygulamaları Messenger ve Instagram’ı bir araya getirecek bir sistem üzerinde çalışmaya başladı.

Messenger ve Instagram Yakınlaşıyor

Facebook daha önce Messenger ve Instagram’daki mesajlaşma bölümlerini bir araya toplayacağını açıklamıştı. Şirket son olarak bu özellik için testlere başladığını duyurdu. Yeni özellik ile Instagram’ın mesajlaşma aracını kullanan kişiler Messenger’daki konuşmalarını uygulamadan çıkmadan görebilecek. Bu sayede Instagram kullanmayan Facebook kullanıcılarına ulaşmak mümkün olacak. Messenger kullanıcıları ise aynı şekilde Instagram hesabı olan arkadaşları ile iletişim kurabilecek.

Sosyal medya devinden yetkililer bu işlemin Facebook ve Instagram hesaplarını birleştirmek anlamına gelmediğini belirtiyor. İki uygulamayı kullanan kişiler yine aynı şekilde mesajları almaya ve göndermeye devam edebilecek. Kullanıcılar bu özelliği kontrol edebilecek. Facebook yöneticilerinden Loredena Crisan açıklamasında bu şekilde kullanıcılara bir nevi e-posta deneyimi sunacaklarını söyledi.

Gmail ve Yahoo’da kullanıcıların bu şekilde birbirleriyle iletişim kurmasını örnek gösteren yönetici, Facebook’un da Messenger ve Instagram özelinde böyle bir deneyim sunacağını ifade etti. Bu özelliğin yanı sıra Instagram’da DM bölümüne de bazı yenilikler geliyor. Kullanıcıların mesajları birbirlerine iletebilmesi sağlanacak. Ayrıca mesajlara reaksiyon eklenebilecek ve otomatik kaybolan sohbetler oluşturulabilecek.

Facebook bunun için Hesap Merkezi adında bir alan oluşturacak. Buradan kullanıcılar tüm platformlardaki profil fotoğraflarını senkronize edebilecek. Yani üç platformda da aynı fotoğraf kullanılabilecek. ABD’deki kullanıcılar ise Facebook Pay bilgilerini Hesap Merkezi bölümüne entegre edebilecek.

Şirket bu bölümü geliştirirken kullanıcı verilerinin sızdırılmaması için gerekli adımları atacaklarını belirtiyor. Sosyal medya devinin testlerini başlattığı bu altyapıyı önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum