Yatırım yapmaya başla!

Facebook ve Instagram Kötü Alışkanlıklara Karşı Harekete Geçiyor

Popüler sosyal medya platformları Facebook ve Instagram, alkol ve sigara reklamlarına yönelik kısıtlayıcı yaptırımlara hazırlanıyor.
Facebook ve Instagram Kötü Alışkanlıklara Karşı Harekete Geçiyor

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformları Facebook ve Instagram, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmakta. Dünya genelinde geniş çevrelere ulaşan bu uygulamalarda yanlış şeylere yönelik içeriklerin yer almaması gerekiyor. Facebook bu alanda yaptığı pek çok düzenleme ile platformunda kötüye kullanımın önüne geçmek istiyor. Söz konusu uygulamalar gelirlerinin büyük bölümünü reklam gösterimlerinden sağlıyor.

Ancak bu reklamların da kullanıcıların zararına olmaması gerekiyor. Facebook ise bu yönde yeni bir karar aldı. Sosyal medya devi bünyesi altında bulunan Instagram ile beraber alkol ve tütün ürünlerine yönelik yeni yaptırımlara hazırlanıyor.

Şirket yaptığı son açıklama ile söz konusu ürünlerin tanıtımına ve satışına yönelik yaş sınırlaması getireceğini duyurdu. Konuya yönelik bilgilendirmede bulunan Facebook sözcüsü ise yeni bir politika geliştirdiklerini ve süreci dikkatle takip edeceklerini söyledi.

Facebook ve Instgram’da Yeni Kurallar Devreye Giriyor

Facebook ve Instgram’da Yeni Kurallar Devreye Giriyor

Popüler sosyal medya uygulamaları Facebook ve Instagram’da zararlı alışkanlık yapan ürünlerin tanıtımını ilgilendiren yeni kurallar devreye giriyor. Facebook’tan bir sözcü açıklamasında önümüzdeki Çarşamba gününden itibaren yeni bir dönemin başlayacağını ve tütün, alkol gibi ürünlerin satışını, tanıtımını yapanların bu kurallara uyması gerektiğini söyledi.

Alınan karar ile sigara alkol ve elektronik sigara gibi ürünler bu platformlarda sadece 18 yaş ve üstü kullanıcılar için gösterilecek. Küçük yaş grubundaki kullanıcıların bu alışkanlıklara yönelmesini engellemek isteyen Facebook, kurallara uymayan sayfalara çeşitli yaptırımlar uygulayacak. Bilindiği üzere bugüne kadar bu uygulamalarda yapılan reklam gösterimleri için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmuyordu.

Ancak alkol ve sigara için bundan böyle 18 yaş sınırı söz konusu olacak. Şirket şu sıralar ilgili ilgili sayfa ve grup yöneticilerine gerekli bilgilendirmeleri yapmakla meşgul. Şirket sözcüsü bu konuda son derece hassas olduklarını ve dikkatli bir takip içerisinde olduklarını söyledi.

Kurallara Uymayanlara Ceza Verilecek

Kurallara Uymayanlara Ceza Verilecek

Facebook ve Instagram’da çok sayfa sayfa ve grup mevcut. Uygulamaya konacak olan yeni kurallar gereği, ihlal yaptığı tespit edilen sayfa ve grup yöneticileri cezalandırılacak. Sosyal medya devinin almış olduğu yeni karar ile kullanıcılarını kötü alışkanlıklara karşı korumak istediği görülüyor. Geçtiğimiz yıl ABD’nin önde gelen elektronik sigara üreticilerinden Juul, Instagram’da kendi ürünün tanıtımını yapmıştı.

Ancak satılan ürün gençler arasında salgına neden olduğu iddia edilmişti. Bu hafta içerisinde konuyla ilgili yeni bir kongre düzenlenecek ve Juul yetkililerinin ifade vermesi bekleniyor. Facebook’un almış olduğu yasaklama kararının bu haftaki kongre ile alakası olmadığı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum