Yatırım yapmaya başla!

Facebook ve Instagram’a İşletmeler için Satış Uygulaması Geliyor

Sosyal medya devi Facebook ve Instagram’da artık işletmeler yeni hizmetten yararlanabilecek.
Facebook ve Instagram’a İşletmeler için Satış Uygulaması Geliyor

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Bu alanda başlıca uygulamalar ise Facebook ve Instagram olmakta. Dünyanın dört bir yanında kullanılan bu platformlar kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere internet ortamında alışveriş faaliyetleri her geçen gün hızla yaygınlaşıyor. E-ticaret siteleri bu anlamda büyük bir potansiyele sahip olmakta. Son yıllarda sosyal medya üzerinden de alışveriş faaliyetlerinin her geçen gün daha da arttığına tanık oluyoruz.

Özellikle pek çok işletme kullanıcılarla daha kolay etkileşime geçmek adına Facebook ve Instagram üzerinden alışveriş hizmeti vermeye başladı. Bu durumu daha resmi bir mecraya oturtmak isteyen sosyal medya devi yeni alışveriş uygulaması geliştirdi. Facebook ve Instagram’da hizmet verecen Shop uygulaması tanıtıldı.

Facebook ve Instagram’da Alışveriş Dönemi

Facebook ve Instagram’da Alışveriş Dönemi

Facebook özellikle küçük işletmelere yardımcı olacak yeni alışveriş uygulaması geliştirdi. Facebook Shop ve Instagram Shop adıyla hizmet verecek bu platformlar, kullanıcı dostu bir alışveriş deneyimi sunmayı amaçlıyor. Özellikle Corona virüsünün dünya genelinde etkisini hızla göstermesi sonrası pek çok işletme zor günler yaşamaya başladı. Kapalı olan mağazaların bu sayede kendilerine yeni bir gelir modeli yaratması planlanıyor.

Geliştirilen yeni platformun oldukça kolay bir kullanıma sahip olduğu belirtiliyor. Ücretsiz olarak işletmeler kendi profillerini oluşturacak ve ürünlerini uygulama aracılığı ile öne çıkarabilecek. Profil özelleştirmesi imkanı olacak uygulama ile işletmeler kendi arayüzlerini oluşturabilecek.

Hem Facebook hem de Instagram üzerinden kullanıcıların erişebileceği bu hizmet şu an için sadece ABD’de hizmet vermeye başladı. Önümüzdeki günlerde Türkiye de dahil olmak üzere diğer ülkelerde de bu hizmetin başlaması planlanıyor.

Platformda fiziksel bir mağazada olduğu gibi kullanıcılar işletme ile temasa geçebilecek ve burada ürün yorumlarını görebilecekler. İlerleyen günlerde WhatsApp, Instagram Direct ve Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarında da bu mağazaların görüntülenebileceği belirtiliyor.

Facebook Reklamlar ile Gelir Sağlayacak

Facebook Reklamlar ile Gelir Sağlayacak

Bu projenin temelleri ilk olarak geçtiğimiz yıl içerisinde atılmıştı. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg geliştirdikleri uygulamanın ücretsiz olarak kulllanılabileceğini söyledi. Sosyal medya devi işletmelerden ücret almak yerine burada yapacağı reklam gösterimleri ile gelir sağlamak istiyor. İşletmeler canlı videoların üzerine de ürünlerin bağlantılarını ekleyebilecek.

Zuckerberg günde 800 milyon kişinin Facebook ve Instagram’da canlı videolara erişim sağladığını belirtiyor. Sosyal medya devinin henüz test aşamasında olarak sunduğu uygulamanın önümüzdeki günlerde yeni özellikler kazanması bekleniyor.

Platform üzerinde ev, kozmetik, giyim, elektronik eşya başta olmak üzere pek çok ürünün satışı sağlanacak. Facebook’un bu hamle ile kendi e-ticaret sistemini yaratmak istediği görülüyor. Öyle ki önümüzdeki günlerde dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarının da Facebook’un bu uygulaması üzerinden kendi profillerini oluşturduğuna tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum