Yatırım yapmaya başla!

Facebook ve Instagram’da Hikayelere Müzikler Eklenebilecek

Facebook ve Instagram kullanıcıları artık hikayelerine sayısız müzik ekleme şansına sahip olacak.
Facebook ve Instagram’da Hikayelere Müzikler Eklenebilecek

Sosyal medya uygulamaları sürekli yeni özellikler ile kullanıcılara en iyi deneyimi sağlamayı amaçlıyor. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, aradan geçen yıllar içerisinde büyük bir değişim geçirdi ve halen geçiriyor. Geçtiğimiz yıllarda Instagram’ı da bünyesine katan Facebook, milyonlarca kullanıcıya sahip konumda. Son dönemde Instagram’ın kullanıcı sayısı ile olmasa da popülerlik anlamında Facebook’u geçtiğini söyleyebiliriz. Instagram’ın sen sevilen özelliklerinden biri ise Hikayeler olmakta.

İlk olarak Snapchat ile ortaya çıkan Hikayeler, sonrasında Instagram tarafından kullanıma sunuldu. Devamında ise Facebook’ta da bu özellik kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Yurt dışındaki kullanıcılar bir süredir hikaye paylaşımlarına müzikler ekleyebiliyordu. Ancak bu özellik ülkemizdeki kullanıcılar için mümkün değildi .Sosyal medya devi Türkiye’deki kullanıcılar için hikayelere müzik ekleme özelliğini getirdiğini duyudu.

Hikayelere Müzik Ekleme Dönemi

Hikayelere Müzik Ekleme Dönemi

Facebook ve Instagram’da hikayelere müzik ekleme özelliği aslında kullanıcılara TikTok benzeri bir deneyimin sunulacağını gösteriyor. Bilindiği üzere TikTok’ta kullanıcılar eğlenceli videolar oluşturabiliyor ve müzikler kullanabiliyor. Sosyal medya devinden yapılan açıklama ile artık kullanıcılar müzikleri hikayelerine ekleyebilecek. Şirket bunun için 39 milyona yakın şarkıyı kullanıcıların beğenisine sunuyor. İsteyen kullanıcılar müziklerin yanı sıra şarkı sözlerini de hikayelere ekleyebilecek.

Hikayelerin doğası gereği bu sözler ve diğer detaylar farklı boyutlar ile paylaşılabilir. Bu özellik aslında daha önceden Türkiye dışında kullanılıyordu. iOS ve Android uygulamasını kullananlar müzik ekleme özelliğinden yararlanabilirler. Kullanıcılar aynı şekilde Facebook’ta yaptıkları hikaye paylaşımlarına da müzik ekleyebiliyor.

Instagram’da hikayelere müzik eklemek için şu işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

  • Kamera uygulamasını açarak Hikayeler’e geçiş yapın.
  • Oluşturulan hikaye sornasında ekranın üst kısmında yer alan ‘Çıkartmalar’ ve sonrasında Müzik etiketine gidin.
  • Karşınıza çıkan müziklerden birisini seçebilir ya da arama bölümünden eklemek istediğiniz müziği seçebilirsiniz.
  • Müzikler hikayelere eklenmeden önce önizleme olarak dinlenebilir ve üzerinde değişiklikler yapılabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum