Yatırım yapmaya başla!

Facebook ve Instagram Hikayeler Bölümünde Kullanıcılara Yeni Kişiler Önerecek

Facebook ve Instagram’da kullanıcılar hikayeler bölümünde tanıyabilecekleri kişileri görebilecek.
Facebook ve Instagram Hikayeler Bölümünde Kullanıcılara Yeni Kişiler Önerecek

Sosyal medya uygulamaları her geçen gün hayatımızda daha fazla yer tutmaya devam ediyor. Uygulamalarda kullanılan çeşitli araçlar kullanıcıların fazlasıyla ilgisini çekiyor. Bu araçların başında ise hikayeler geliyor. Facebook ve Instagram’da kullanıcılar hikayeler bölümüne büyük ilgi gösteriyor. İlk olarak Snapchat ile ortaya çıkan bu özellik sürekli geliştiriliyor. Facebook ve bünyesi altında bulunan Instagram’da hikayeler bölümü yeni özellikler kazanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Instagram CEO’su Adam Mosseri topluluk politikalarını gözden geçireceklerini açıklamıştı. Kullanıcı deneyimi için kuralların gözden geçirilmesi ile beraber farklı özellikler geliştiriliyor. Yapılan son açıklama Facebook ve Instagram’da hikayeler bölümüne yeni bir özellik geleceğini gösteriyor. Bundan böyle artık kullanıcılar paylaştıkları hikayelerde tanıyabilecekleri kişileri görebilecek.

Hikayelere Yeni Özellik Yolda

Hikayelere Yeni Özellik Yolda

Bir süre önce sosyal medya devi hikayeler bölümünde reklam göstermeye başlamıştı. Bu durum kullanıcıların tepkisini epey çekmişti. Hikayelere gelecek yeni özellik yine kullanıcılar tarafından tepkiyle karşılanabilir. Ortaya çıkan bir sızıntıya göre artık kullanıcılar tanıma ihtimali olan kişileri hikayeler bölümünde görebilecek. Facebook ve Instagram halihazırda bu özelliği ayrı bir sekme altında uzun zamandır kullanıcılara aktarıyor.

Artık hikayeler tarafında da bu araç çalışır halde olacak. Sızıntı sosyal medya uzmanı Matt Navarra tarafından ortaya çıkarıldı. Navarra, “Facebook, şu anda hikayeler arasında ‘tanıyor olabileceğin kişileri’ gösteriyor (bir reklam gibi)” paylaşımını yaptı. Twitter üzerinden özelliğin nasıl görüneceğini paylaşan Navarra, henüz yeni olduğunu ve ilerleyen günlerde tüm kullanıcılar ile paylaşılacağını söyledi.

Bazı kullanıcılar hikayeler bölümünde reklam ve kişilerin gösterilmesinin oldukça sinir bozucu olduğunu belirtiyor. Facebok ise yenilikçi bir yol haritası belirlediğini ve geliştirdiği özellikleri iyileştirmeler ile geliştirmeye devam edeceğini açıkladı. Önümüzdeki günlerde hikayelere gelecek yeni özelliğin kullanıcı tarafında nasıl karşılık bulacağını göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum