Paylaşım

Facebook ve Instagram’a Dünyanın Büyük Bölümünde Erişim Sorunu Yaşandı!


 

Sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram’a dünyanın pek çok noktasında erişim sıkıntısı yaşandı.

Dünyanın önde gelen sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram’a pek çok bölgede erişim sorunu yaşandığı belirtildi. Sitelere erişim sorunu Türkiye’de yaşanmıyor ancak dünyanın büyük bölümüne yayılmış durumda. Açıkladığı verilerle rekor kar artışı sağladığını belirten Facebook’un bu denli büyük bir sorun yaşaması dünyada gündem olmuş durumda.

ABD, Avrupa ve Asya kıtasında sosyal medya devleri Facebook ve Instagram’a kullanıcılar ulaşamadıklarını belirtiyorlar. Sitelere ulaşmak isteyen milyonlarca kullanıcı ‘Üzgünüz bir şeyler yanlış gitti. Üzerinde çalışıyoruz, elimizden geldiğince çabuk düzelteceğiz’ uyarısıyla karşılaşıyorlar.

Kesinti Sabah Saatlerinde Başladı

Dünyanın pek çok noktasında sosyal medya sitelerine kullanıcılar sabah saatlerinden beri ulaşamıyor. Masaüstü ve mobil uygulamalardan oturum açamayan kullanıcılar söz konusu duruma Twitter üzerinden tepki gösteriyorlar.

#facebookdown hastagi ile milyonlarca Facebook ve Instagram kullanıcısı yaşanan kesintiden dolayı tepkilerini dile getirdiler. Başlıca erişim sorunu yaşanan ülkelerin ise İngiltere’nin bazı bölgeleri, Avusturalya ve Avrupa’da olduğu belirtiliyor.

Erişim sorununun yaşandığı ülkelerden yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekilde…

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın