Yatırım yapmaya başla!

Facebook ile Instagram Entegrasyonunda Sırada IGTV Var

Instagram’ın popüler IGTV uygulaması önümüzdeki günlerden itibaren Facebook’ta yerini alacak.
Facebook ile Instagram Entegrasyonunda Sırada IGTV Var

Facebook yaklaşık 2.5 milyar kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal medya platformu konumunda. Şirket bununla beraber Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi. Şirketin toplamda çok büyük bir kitleye ulaştığını söyleyebiliriz. Facebook en büyük sosyal mecra olmaya devam ediyor ancak geçtiğimiz yıldan bu yana yaşanan veri ihlalleri şirkete büyük itibar kaybettirdi. Instagram ise her geçen gün daha popüler bir uygulama olmaya devam ediyor.

Facebook son günlerde Instagram ile olan bağını daha da artırarak kaybettiği kullanıcıları ve itibari geri kazanmanın planları içerisinde. Platformların birbirlerine ait özelliklerin kopyaladığına bugüne kadar sıkça tanık olduk. Sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong, Instagram’da bulunan IGTV özelliğinin Facebook’ta yerini alacağını ortaya çıkardı.

Facebook ile Instagram’ın Bağı Artıyor

Facebook ile Instagram’ın Bağı Artıyor

Bilindiği üzere Instagram’da bulunan pek çok özellik Facebook üzerinden de kullanılabilir durumda. Örneğin Hikayeler özelliğinin Instagram’da çok tutması ile beraber devamında Facebook’ta da bu uygulamanın yerini aldığına tanık olduk. Bunlardan yenisi ise Instagram’ın video uygulaması IGTV oluyor. Wong’un açıklamasına göre Instagram’da yer alan IGTV videoları artık Facebook üzerinden de paylaşılabilecek.

Şirketin üzerinde çalışmakta olduğu yeni arayüze dair Wong bir de ekran görüntüsü paylaştı. Görüntüden anlaşılacağı üzere IGTV’deki videoların Facebook profilinde de paylaşılmasına imkan sağlayan bir buton yer alıyor. Yapılacak değişiklik Instagram’ın çiçeği burnunda video uygulaması IGTV için de yararlı olacaktır.

Sunulalı çok uzun bir zaman olmayan IGTV’nin Facebook kullanıcıları ile beraber çok daha fazla etkileşim alacağını söyleyebiliriz. Wong’un açıklamasına göre Facebook yeni özelliğin testlerini gerçekleştiriyor ve önümüzdeki günlerde hizmete sunulması bekleniyor. Son dönemde Facebook ile Instagram arasında köprü kurulduğuna tanık oluyoruz. Yeni özelliğin Facebook kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağını bekleyip göreceğiz.

Instagram’da Mesaj Alımı Ayarlanacak

Instagram’da Mesaj Alımı Ayarlanacak

Uygulama üzerine araştırmalarca bulunan Jane Manchun Wong, Instagram için de yeni bir özelliğin yolda olduğunu ortaya çıkardı. Yeni özellik ile kullanıcılar kendilerine gelen mesajları filtreleyebilecek. Kullanıcılar yapacakları ayarlama ile sadece takip ettiği kişilerden özel mesaj almaya izin verebilecek.

Özellikle pek çok kullanıcı tanımadığı kişilerden özel mesaj alarak rahatsız aldığını belirtiyordu. Sosyal medya devinin aynı zamanda son dönemde büyük artış gözlenen spam mesajlara karşı da önlem almak istediği belirtiliyor. Sunulacak olan yeni özellik Ayarlar bölümünde yer alan Gizlilik seçeneğinde olacak. Mesajlaşma Kontrolleri adı verilen sekme üzerinden “Takip Ettiğim Kişilerden Mesajlara İzin Ver” seçeneği işaretlenerek gerekli ayarlamalar yapılabilecek.

Bununla beraber ‘Takip Ettiğim Kişilerden Grup Mesajlarına İzin Ver’ adında ayrı bir filtreleme seçeneği de bulunacak. Kullanıcılar bu sayede gruplardan gelen mesajlara da tıpkı DM’den olduğu gibi kısıtlama getirebilecek. Sosyal medya devinin önümüzdeki haftalarda özel mesajlara yönelik yeni özelliğini kullanıma sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum