Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medya Devleri Facebook ve Instagram Aşı Karşıtı Sayfaları Gizleyecek

Son dönemde gözle görülür artış yaşanan aşı karşıtı içerikler için Facebook ve Instagram yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.
Sosyal Medya Devleri Facebook ve Instagram Aşı Karşıtı Sayfaları Gizleyecek

Bilindiği üzere gerek yazılı görsel yayınlarda gerekse internet üzerinde yayınlanan pek çok içeriklerde aşı karşıtı konular sıkça ele alınmaya başlandı. Bu durum özellikle ebeveyn kişilerin aklını karıştırmakta ve çocuklarına aşı yaptırmaktan vazgeçmelerine neden olmakta. Bu karşıtlığı yapan kaynaklar aşıların çocuklarda otizme yol açması ve pek çok ölümcül hastalığa neden olması gibi yanlış bilgiler ile karşımıza çıkıyor.

Özellikle popüler sosyal medya ağları YouTube, Facebook ve Instagram gibi mecralarda aşı karşıtı içeriklere sık bir şekilde rastlamak mümkün. Hatta geçtiğimiz günlere konuyla ilgili YouTube harekete geçmiş ve aşı karşıtı videolara karşı yaptırım uygulayacağını duyurmuştu. Yaptırım uygulamaya hazırlanan sosyal medya uygulamalarına son olarak Facebook ve Instagram da eklendi.

Yanlış Bilgilendirmenin Önüne Geçilecek

Yanlış Bilgilendirmenin Önüne Geçilecek

Facebook’un uzun süredir bünyesinde yayılan asılsız haberlere karşı sıkı bir mücadele verdiği biliniyor. Şirket son olarak yaptığı duyuru ile aşı karşıtı bilgilendirmelere karşı yaptırım uygulayacağını açıkladı. Sosyal medya devi almış olduğu karar ile söz konusu aşı karşıtı içerikleri haber kaynağında ve aramalarda yayan grupların ve sayfaların puanlarını düşürmeye başlıyor.

Platform ayrıca konuyla ilgili yayınlanacak olan reklamları da reddedecek. Hatta söz konusu alanda faal olan sayfaların tamamen kaldırılması bile gündeme gelebilir. Aşı karşıtı yayın yapan sayfalar için Facebook ile beraber Instagram da harekete geçiyor. Popüler uygulamada etkileşimin üst seviyede olduğu Keşfet ve Hastag sayalarında aşı karşıtı propagandanın önüne geçilecek.

Sosyal medya devlerinin harekete geçtikleri tek konu aşı karşıtlığı değil. Dünyanın en büyük sosyal medya platformları olan Facebook ve Instagram, global anlamda insanlara yanlış bilgiler aktaran tüm sayfalara karşı yaptırım uygulamaya hazırlanıyor. Aşı karşıtlığı ve yanlış bilgilendirmelere karşı harekete geçecek olan sosyal medya devlerinin, gerekli araştırma ve çalışmalarını tamamladıktan sonra somut olarak yaptırım uygulamaları bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum