Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Facebook, İngiltere’deki Haber Kuruluşlarına Ödeme Yapmaya Hazırlanıyor

Sosyal medya devi 2021 yılından itibaren İngiltere’nin önde gelen haber yayıncılarına ödeme yapacak.
Facebook, İngiltere’deki Haber Kuruluşlarına Ödeme Yapmaya Hazırlanıyor

Facebook dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak uzun yıllardır kullanıcılarına hizmet veriyor. Eskisi kadar popüler olmasa da sosyal mecranın dünya genelinde 2.5 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Şirket içerik üreticilerin kazanç elde edeceği yeni bir programını hayata geçiriyor. Daha önce ABD’de kullanılan özel haberler sekmesi önümüzdeki günlerde İngiltere’de kullanıma sunulacak.

Sosyal medya devi ülkenin önde gelen yayıncılarına özel bir bölüm oluşturuyor. Bu bölümde paylaşılan haberler üzerinden içerik üreticilere ödeme yapılacak. 2021 yılından itibaren başlayacak süreç ile İngiltere’nin önde gelen basın kuruluşları The Guardian , The Economist ve The Mirror başta olmak üzere pek çok medya kaynağı Facebook üzerinden kazanç elde edebilecek. Facebook bu yolla yayıncıların yeni kitlelere ulaşmasını amaçlıyor.

Facebook Yayıncılara Ödeme Yapacak

Facebook Yayıncılara Ödeme Yapacak

Sosyal medya günümüzde haber takibi için en çok tercih edilen mecra haline geldi. İnsanlar Facebook, Twitter gibi platformlar üzerinden gündemi takip edebiliyor. Facebook bunu kendi uygulaması üzerinden daha etkin hale getirmek adına yayıncıları kendi platformuna çekiyor.

Şirketten yapılan açıklamada ödeme yapılacak medya kuruluşları şu şekilde sıralandı; “The Guardian, The MirrorThe Economist, The Guardian, The Independent, The London Evening Standard, Liverpool Echo, Manchester Evening News, The Mirror, The Scotsman, STV ve Yorkshire Post diğerleri arasında. Facebook News ayrıca Red, Harpers, Cosmopolitan, Wired, GQ, Glamour, Vogue ve Tatler”

Facebook kullanıcılara güvenilir ve bilgilendirici içerikleri sunmak için kişiselleştirilmiş en iyi haberleri bir arada sunacağını belirtiyor. Kullanıcılar kendi ilgi alanlarına yönelik olarak kişiselleştirilmiş haberlerin yanı sıra günün en çok haberlerini ve hikayelerini bir arada görebilecek.

Facebook Güvenilir Bilgiyi Aktarmak İstiyor

Facebook Güvenilir Bilgiyi Aktarmak İstiyor

Sosyal medya devinden paylaşılan yazıda, “Facebook, değişen dijital dünyaya uyum sağlayan haber kuruluşlarını desteklemeye kararlıdır ve bu erken aşamada bizimle çalışan bu kadar çok iş ortağına sahip olmaktan mutluluk duyuyoruz. Facebook News’u Fransa ve Almanya’ya da getirmek için aktif görüşmeler yapıyoruz. Uygun koşullarının ve düzenleyici ortamların bu tür yatırım ve yeniliği davet ettiği ülkelerde yayıncılarla çalışmaya devam edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Facebook geçtiğimiz yıllarda kullanıcıların yanlış bilgiye maruz kalması ve verilerin sızdırılması nedeniyle büyük cezalar ile karşı karşıya kalmıştı. 2016 yılında düzenlenen ABD seçimlerinde milyonlarca insanın verilerinin sızdırılmasına neden olan Cambridge Analytica skandalı sonrası şirket 5 milyar dolar ceza ödemişti. Gelinen noktada sosyal medya devi büyük medya kuruluşları ile ortaklık yaparak kullanıcılarına doğru bilgileri ulaştırmayı amaçlıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum