Yatırım yapmaya başla!

Facebook İngiltere’deki Kullanıcılarına Gizlilik Konusunda Yüz Yüze Bilgilendirme Yapacak

Veri ihlalleri ile gündemden düşmeyen sosyal medya devi Facebook, İngiltere’deki kullanıcılarını gizlilik konusunda bilgilendirecek. Şirket bunun için İngiltere’de bir kafe açacağını duyurdu.
Facebook İngiltere’deki Kullanıcılarına Gizlilik Konusunda Yüz Yüze Bilgilendirme Yapacak

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, son yıllarda gizlilik ihlalleri ile gündemden düşmüyor. Cambridge Analytica ile başlayan süreç daha sonrasında kullanıcıların izinsiz şekilde dinlendiğine dair pek çok iddia ile devam etti. Sosyal medya devi bu iddiaları hiçbir zaman kesin bir dille reddetmedi. Kullanıcılardan izinsiz şekilde veri topladığı ortaya çıkan Facebook, dünya genelinde epey itibar kaybetmiş ve milyonlarca kullanıcı hesabını kapattığını belirtmişti.

Veri ihlalleri nedeniyle para cezalarına çarptırılan şirket, kaybettiği itibar nedeniyle de büyük zarar görmüştü. Yaşanan bu süreçlerin tekrarlanmasını istemeyen sosyal medya platformu, kullanıcılarına çok daha şeffaf bir görünüm sergilemek adına yeni projeler üzerinde çalışıyor.

Şirketin başlıca planı ise kullanıcıların gizlilik konusunda herhangi bir şüpheye sahip olmaması. Bunun için İngiltere’de sosyal medya devinin kullanıcılara yüzyüze bilgilendirme yapmaya hazırlandığı duyuruldu. Facebook bunun için ülkede bir kafe açacak ve kullanıcıların gizlilik konusundaki şüphelerini gidermek adına bilgilendirme yapacak.

Facebook Karşılıklı Bilgilendirme Yapacak

Facebook Karşılıklı Bilgilendirme Yapacak

Dünyanın önde gelen sosyal medya platformu zarar gören imajını kurtarmak adına her yolu deniyor. İngiltere’de bir basın organında yer alan habere göre sosyal medya ağı 28 Ağustos ile 5 Eylül tarihleri arasında ülkede toplam 5 kafe açmayı planlıyor. Bu kafelerde kullanıcılarını ağırlayacak olan sosyal medya platformu, gizlilik kurallarına dair bilgilendirmede bulunacak. Gelen kullanıcılarına ikramda bulunacak olan şirket, ücretsiz kahve servisi yapacak.

Kafelerin Pop-up adıyla açılması ve kullanıcıların bilgilendirilmesinde büyük rol oynaması bekleniyor. Daha önce ülkede yapılan bir ankette Facebook kullanıcılarının önemli bir bölümünün gizlilik ayarlarını nasıl yapacağını bilmediği ortaya çıkmıştı. Yapılacak olan bilgilendirmenin yüz yüze olması kullanıcıların aydınlanması adına çok daha etkin bir proje olarak değerlendiriliyor.

Sosyal medya devinin yetkililerinden Stave Hatch konuyla ilgili verdiği demeçte, “Sosyal medyada paylaştığınız şeyleri kimin görebileceği konusunda endişelenmek normaldir ancak herkes bu konuda ne yapabileceğini bilemiyor. Bu nedenle Facebook’ta gizlilik ayarlarınızı özelleştirmeyi hızlı ve kolay hale getirdik” ifadelerine yer verdi.

Tüm Sorunlar Değerlendirilecek

Tüm Sorunlar Değerlendirilecek

Bilindiği üzere konu Facebook olunca gizlilik anlamında pek çok sorun ile gündeme geldiğini söylemek mümkün. Şirket platformunda yaşanması muhtemel tüm gizlilik ihlallerine karşı kullanıcılarını uyaracak ve neler yapması gerektiğini yüz yüze anlatacak. Bu sornlar arasında platformdaki uygulama geliştiricilerin kullanıcıların ses kayıtlarını izinsiz şekilde dinlemesi yer alıyor.

Bununla beraber canlı yayınlarda gizliliğin sağlanması ve kullanıcıların yüz verilerinin korunması adına yine kurulacak olan kafelerde ayrıntılı bilgilendirme sağlanacak. Facebook ekibi gelen kullanıcılara ayrıca içeriklerin kimler tarafından nasıl görülebileceği ve platformdaki uygulamaları nasıl denetleyecekleri konusunda da bilgi verecek. Bilgilendirme sürecinin beklendiği gibi verimli geçmesi halinde İngiltere’den başka ülkelerde de bu organizasyonların yapılması planlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum