Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Facebook Kullanıcıların Hikayelere Şarkı Ekleyebilecekleri Özellik Getiriyor

Sosyal medya devi Facebook, hikayeler bölümünde kullanıcıların şarkı paylaşmalarına imkan tanıyacak özellik geliştiriyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, son dönemde veri skandalları ile uğraşırken bir yandan da kullanıcıların beğenisini toplayacak özellikler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yaşanan veri skandalları sonrası yeni düzenlemeleri hayata geçireceğini duyuran sosyal medya devi, bu sefer geçmişten tanıdık gelen özellikler ile karşımıza geliyor.

Bilindiği üzere geçmiş yılların en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması MSN’de kullanıcılar kişisel ileti kısımlarında dinledikleri müzikleri paylaşabiliyordu. Bir zamanların popüler uygulaması MySpace’de de benzer bir uygulama mevcuttu. Facebook bu uygulamalardan aşina gelen yeni özellik ile kullanıcıların dinledikleri müzikleri hikayelerinde paylaşmalarına imkan tanıyacak.

Facebook’a Ne Dinliyorum Özelliği Geliyor

Facebook’a Ne Dinliyorum Özelliği Geliyor

Facebook, sıkça müzik paylaşımı yapmayı seven kullanıcıları için yepyeni bir özellik geliştiriyor. Geçmiş yıllarda MSN kullananlar hatırlayacaktır dinledikleri müzikleri anlık olarak ileti kısmından paylaşabiliyordu. Facebook, müzik paylaşımına ağırlık veren kullanıcılar için hikayelerde dinledikleri müziği paylaşabilecek.

Kullanıcılar hikaye eklerken müzik tuşuna basarak karşılarına kullanabilecekleri müziklerin olduğu bir liste gelecek. Buradan şarkı seçimi yapan kullanıcılar, müziklerin ne şekilde kullanılacağını seçebilecekler. Kullanıcılar buradan ekledikleri şarkılardan kısa bölümleri hikayelerine bakan kişilere dinletebilecekler.

MySpace Benzeri Özellik

MySpace Benzeri Özellik

Sosyal medya devinin önümüzdeki günlerde kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni güncelleme, MySpace sayfasını andırıyor diyebiliriz. Kullanıcılar istedikleri takdirde hikayelerinde yer verdikleri şarkıları profilin en üst bölümüne sabitleyebilecek.

Hatta müzik sayfasına uğrayan kullanıcılar sayfada bulunan bağlantılar yardımı ile sanatçıların resmi sayfasına gidebilecekler. MySpace’i andıran Facebook’un yeni özelliğine yoğun ilgi olması bekleniyor. Sosyal medya devi şu sıralar yeni özellik için dev müzik üreticileri ile telif konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor. Şirket ayrıca Lip Sync uygulamasına da şarkı sözlerini eklemek için çeşitli girişimlerde bulunuyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle