Yatırım yapmaya başla!

Facebook Hikayeler Tahmin Edilenin Aksine Yüksek Kullanıcı Sayısı ile Dikkat Çekiyor

Sosyal medya devi Facebook’un Hikayeler uygulamasının aktif kullanıcı sayısının 500 milyonu geçtiği açıklandı.
Facebook Hikayeler Tahmin Edilenin Aksine Yüksek Kullanıcı Sayısı ile Dikkat Çekiyor

Hikayeler özelliği bilindiği üzere sosyal medyada ilk olarak Snapchat tarafından ortaya çıktı. Daha sonra Instagram bu özelliği kopyaladı ve milyonlarca kullanıcıyı kendisine çekmeyi başardı. Hatta yaşanan bu değişimin Snapchat’e büyük zarar verdiği geçtiğimiz günlerde sıkça konuşulmuştu. Instagram bilindiği üzere WhatsApp ile beraber Facebook çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Şirket Hikayeler özelliğini sadece Instagram’da sınırlı bırakmayarak Facebook ve WhatsApp’ta Durumlar adı altında kullanıma sunmuştu. Facebook son dönemde yaşadığı güvenlik skandalları ile sürekli kullanıcı ve itibar kaybı yaşıyor. Ancak zannedilenin aksine Hikayeler’i kullanan kullanıcı sayısında artış yaşandığı belirtildi.

Hikayeler 500 Milyon Barajını Aştı

Hikayeler 500 Milyon Barajını Aştı

Şirket ilk çeyrek itibariyle çatısı altındaki sosyal medya devlerindeki Hikayeler uygulamalarının toplam kullanıcı sayısı hakkında bilgilendirmede bulundu. Açıklanan rakamlara göre üç büyük sosyal medya devinin Hikayeler uygulaması, 500 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor. Facebook’ta toplamda 1.56 milyar kullanıcı olduğu biliniyor. Bu açıdan bakıldığında platformda her 3 kullanıcıdan 1’inin Hikayeler özelliğini kullandığı görülüyor.

Hikayeler uygulamasında bilindiği üzere kullanıcıların yaptığı paylaşımlar sadece 24 saat kalıyor. Gelen son güncellemeler ile beraber kullanıcılar görüntüledikleri hikayelere ifade bırakabiliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Facebook Hikayeler’e hareket getirmek adına WhatsApp’ın gücüne başvuracağını açıklamıştı.

Hikayeler, Facebook için ayrıca bir gelir kapısı olmuş durumda. Facebook COO yetkilisi Sherly Sandberg, bugün itibariyle 3 milyondan fazla kullanıcının Hikayeler bölümüne reklam verdiğini açıkladı. Diğer yandan bu özelliğin çıkış noktası olan Snapchat, rakiplerinden epey geride kalmış görünüyor. Snapchat ise Hikayeler ile ilgili geçtiğimiz günlerde Tinder ile iş birliğine gideceğini duyurmuştu. Yine de sosyal medya devinin son dönemde gündeme geldiği güvenlik skandalları devam ederse kan kaybetmeye devam edecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum