Yatırım yapmaya başla!

Facebook Hikayeler’e Hareket Getirmek için WhatsApp’tan Yardım Alacak!

Sosyal medya devi Facebook, Hikayeler özelliğine olan ilgiyi artırmak adına WhatsApp durumlarına burada yer vermeyi planlıyor.
Facebook Hikayeler’e Hareket Getirmek için WhatsApp’tan Yardım Alacak!

Sosyal medya dünyasında Snapchat ile başlayan Hikayeler furyası daha sonra Instagram ile devam etti ve milyonlarca kullanıcının ilgisini üzerine çekti. Kullanıcıların 1 günlük Hikayeler paylaşmasını sağlayan özellik, daha sonra Facebook ve WhatsApp’ta Durumlar adı altında kullanılmaya başlandı.

Ancak sosyal medya devinin Instagram Hikayeler’de yakalamış olduğu ivmeyi Facebook ve WhatsApp’ta yakaladığını söylemek pek mümkün değil. Ancak şirket, WhatsApp’taki Durumları Facebook Hikayeler bölümünde yayınlayarak buraya olan ilgiyi artırmayı planlıyor. Son dönemde kullanıcı etkileşimi yaşayan Facebook’ta bu güncelleme ile durum tersine çevrilebilir.

Facebook’tan Çapraz Platform Hamlesi

Facebook’tan Çapraz Platform Hamlesi

Facebook, Instagram’da olduğu gibi Hikayeler özelliğine yeni bir soluk getirmek için çalışmalara başladı. Bu anlamda anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın gücünden yararlanmayı planlıyor. Bilindiği üzere WhatsApp’ın Durumlar bölümü Instagram kadar olmasa da yüksek kullanım oranına sahip.

Şirket WhatsApp’ta yer alan Durumlar bölümünü Facebook Hikayeler’de yer vermeye hazırlanıyor. Bu sayede hem WhatsApp hem de Facebook kullanıcılarının buraya olan ilgisi artacaktır. Bilindiği üzere Instagram’da kullanıcılar paylaştıkları hikayeleri aynı zamanda Facebook’ta paylaşma imkanına sahip. Aynı özellik WhatsApp için kullanılır hale geliyor.

WaBetaInfo tarafından yapılan duyuruya göre yeni özelliğin yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor. WhatsApp kullanıcıları Durum paylaşımı yapmadan önce isterlerse Facebook’ta bu paylaşımın görüntülenmesini sağlayabilecek. Son dönemde Facebook’un popülarite konusunda sürekli kan kaybı yaşadığını söyleyebiliriz. Özellikle Instagram’ın yakalamış olduğu ivmelenme bu duruma zemin hazırladı. Ancak şirket halen dünyanın en yüksek kullanıcı sayısına sahip olan dev platformu Facebook’u yeni özellikler ile canlandırmanın peşinde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum