Yatırım yapmaya başla!

Facebook’ta Kullanıcılar Hikaye Paylaşımlarını Instagram’da Gösterebilecek

Facebook, bünyesi altındaki Instagram’da hikayelerin paylaşılmasını test etmeye başladı.
Facebook’ta Kullanıcılar Hikaye Paylaşımlarını Instagram’da Gösterebilecek

Sosyal medya uygulamaları günümüzde milyonlarca kişi tarafından ilgiyle kullanılıyor. Uygulamalar belirli zaman aralıkları ile güncelleniyor ve geçmişten bu zamana kadar büyük bir değişim geçiriyor. Facebook ise dünyanın en büyük sosyal mecrası olarak karşımıza çıkıyor. Bünyesinde bulunan Instagram ve WhatsApp ile beraber çok büyük bir kitleye erişim sağlıyor. Instagram’ın ise popülerlik olarak son dönemde öne çıktığını söyleyebiliriz. Şüphesiz Hikayeler özelliğinin bu ilgide büyük payı var.

Bu özellik daha sonrasında Facebook’a ve WhatsApp’a Durumlar adı altında gelmiş ve kullanıcıların beğenisini toplamıştı. Sosyal medya devi bir süredir bünyesi altındaki uygulamaları bir araya toplamak adına çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan sonuncusu ise Facebook’taki Hikayeler bölümüne yönelik olacak. Her iki platformun Hikayeleri birbirleri üzerinde paylaşılabilecek.

Facebook Hikayeler’i Instagram’a Geliyor

Facebook Hikayeler’i Instagram’a Geliyor

Her ne kadar Hikayeler ağırlıklı olarak Instagram üzerinden paylaşılsa da, Facebook kullanıcıları da bu özelliği kullanabiliyor. Şirket test ettiği yeni özellik ile her iki platform üzerinde paylaşılan hikayeleri birbirlerinde paylaşmaya imkan sağlayacak. Bu da her iki uygulamaya dair kullanıcı etkileşiminin artmasına zemin hazırlayacak. Yeni özellik ile yöneticilerin de iki platformdaki hesaplarını daha etkin bir şekilde kullanması planlanıyor.

Uzmanlar Facebook’un bu hamlesini, Instagram’ın gölgesinde kalmasına bağlıyor. Facebook’un kullanıcı sayısı daha fazla olsa da popülerlik olarak Instagram’ın bölgesinde kaldığı aşikar. Test edilen özellik sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı araştırmalar ile tanınan Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Facebook Hikayeler bölümünde paylaşımı kimlerin göreceğine dair bir gizlilik ayarı yer alıyor. Ayrıca ‘Hikayeyi Instagram’da Paylaş’ seçeneği ile bu işlem yapılabilecek.

Söz konusu özelliğin kullanılması için her iki platformdaki hesapların birbirine entegre edilmesi gerekiyor. Hikayeler özelliği ilk olarak Snapchat ile ortaya çıktı ve sonrasında Instagram tarafından kopyalandı. Kullanıcıların normal paylaşımdan ziyade hikayelere ağırlık vermesi, sosyal medya devinin bu alana yoğunlaşmasına neden oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum