Yatırım yapmaya başla!

Facebook Bir Araştırma için Hesabını Askıya Alan Kullanıcılara Para Ödeyecek

Sosyal medya devi kendi uygulaması ve Instagram’da hesabını askıya alan kullanıcılara para ödeyecek.
Facebook Bir Araştırma için Hesabını Askıya Alan Kullanıcılara Para Ödeyecek

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketlerinin başında gelen Facebook, bünyesi altındaki Instagram ve WhatsApp ile beraber devasa bir kitleye ulaşıyor. Şirket uygulama ve servislerinde sunduğu deneyimi iyileştirmek adına pek çok yeni özellik üzerinde çalışmalar yürütüyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Watch bölümünü tüm kullanıcıların yarısına yakınının kullandığını açıklamıştı. Geliştirme faaliyetleri kapsamında şirket pek çok yeni proje geliştiriyor ve uygulamaya koyuyor.

Bu projelerden bazılarında ise kullanıcılara ihtiyaç duyuluyor. Son olarak hayata geçirilecek bir projeye katılan kullanıcılar Facebook tarafından kazanç elde edebilir. Yapılan açıklama ile Facebook ve Instagram’da hesabını geçici süreliğine kapatan kişiler sosyal medya devi tarafından gelir sağlayacak. Ancak proje sadece ABD’deki kullanıcılar için geçerli olacak.

Facebook ve Instagram’da Hesabını Kapatanlar Kazanacak

Facebook ve Instagram’da Hesabını Kapatanlar Kazanacak

Facebook ve Instagram proje kapsamında 400 bin kişinin Eylül ayı içerisinde hesabını kapatma kararını almasını bekliyor. Yürütülen proje kapsamında bunu hayata geçiren kişiler 120 dolar para alacak. Şirketin araştırmak istediği konu ise ABD seçimlerinde sosyal medyanın sahip olduğu rol olmakta. Bilindiği üzere Kasım ayında ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek ve Başkan Trump ile Joe Biden kozlarını paylaşacak.

Facebook’tan projeye dair yapılan açıklamada, “Sosyal medyada demokrasi için faydalı olan her şeyi güçlendirmek, olmayanları da zayıflatmak için daha fazla nesnel ve tarafsız araştırmalara ihtiyacımız var.” ifadelerine yer verildi. Sosyal medya devi projeye katılması muhtemel kişileri tespit edecek ve bildirim ile davet gönderecek. ABD’de yetişkinler arasından yapılacak seçim ile önemli bilgilerin ortaya çıkarılması amaçlanıyor.

Şirket araştırmayla ilgili, “Bu araştırmada, insanların Haber Akışı’nda ve Instagram’da paylaşılan içerikler de dahil olmak üzere ürünlerimizle nasıl bir etkileşim kurdukları ve içerik sıralama sistemleri gibi özelliklerin rolü incelenecektir.” açıklamasını yaptı. Çalışma sonrası elde edilen verilerin bağımsız kişiler tarafından analiz edileceği ve sonuçların önümüzdeki yıl içerisinde yayınlanacağı belirtiliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum