Yatırım yapmaya başla!

Facebook Herkese Açık Paylaşımlara Gelen Yorumlara Yeni Düzenlemeler Getiriyor

Facebook, kullanıcı etkileşimini artırmak adına herkese açık paylaşımların altında yer alan yorumlara yeni düzenlemeler getiriyor.
Facebook Herkese Açık Paylaşımlara Gelen Yorumlara Yeni Düzenlemeler Getiriyor

Dev sosyal medya platformu Facebook’un kullanıcı sayısı artsa da etkileşim anlamında bir kayıp yaşadığını söylemek mümkün. Özellikle Instagram’ın hızla yaygınlaşması, önemli bir kitlenin bu mecraya kaymasına neden oldu. Facebook ise geliştirdiği bazı uygulamalar ile kullanıcılar arasındaki etkileşimi daha yüksek çıkarıyor.

Bilindiği üzere son olarak video izleme bölümü Watch’u kullanıma sundu. Geçtiğimiz günlerde Watch uygulamasının aylık 720 milyon kullanıcıya ulaştığı açıklanmıştı. Buradan olumlu geri dönüş alan sosyal medya devi başka düzenlemeler de yapmayı planlıyor.

Şirket dikkatini yorumlar bölümüne çevirmiş durumda. Herkese açık paylaşımlarda yer alan yorumlara yapılacak düzenlemeler ile kullanıcılar ile alakalı yorumlar daha fazla gösterilecek.

Yorum Sıralaması Değişiyor

Yorum Sıralaması Değişiyor

Facebook’ta yüksek takipçiye sahip hesap ve sayfaların paylaşımlarına çok sayıda beğeni ve yorum geliyor. Sosyal medya devi buradaki kullanıcı etkileşimini artırmanın planlarını yapıyor. Yapılacak düzenleme ile yorumlara yeni bir algoritma geleceğini söyleyebiliriz. Söz konusu sayfalardan yapılan paylaşımların altına gelen yorumlara yeni kriterler geliyor. Facebook, yorumları diğer kullanıcıların etkileşimine göre sıralayacak.

Bununla beraber paylaşım sahiplerinin yorumlar üzerindeki yönetimine de izin verilecek. Platformda uygunsuz ve topluluk kurallarını ihlal eden yorumlar da otomatik olarak kaldırılacak. Daha önce benzer bir düzenlemeyi popüler mikro blog sitesi Twitter da hayata geçirmişti.

Şirket sohbet etkileşimini artırmak adına yeni özellikler geliştirdiğini duyurmuştu. Facebook’ta yapılacak düzenleme ile hem paylaşımların hem de yorumların aldığı etkileşimin bariz artması planlanıyor.

Kalitesiz Yorumlar Gösterilmeyecek

Kalitesiz Yorumlar Gösterilmeyecek

Facebook yetkilileri yeni düzenleme ile ilgili yorumlarda kaliteyi esas alacaklarını belirtiyor. Şirketin ürün müdürü Justine Shen yapılacak olan düzenlemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kaliteli yorumları daha fazla görünür hale getireceklerini belirten Shen, “Diğer işaretleri de dikkate almaya devam edeceğiz. Böylece yorumlar, asıl gönderiyi yapan kişiden veya arkadaşlarından olsa bile düşük kaliteli yorumları belirgin bir şekilde göstermeyeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Yapılan düzenlemeler yüksek etkileşim alan paylaşımları ilgilendiriyor. Kişisel paylaşımlar altındaki sınırlı yorumlar üzerinde böyle bir düzenleme yapmak mümkün değil. Yeni yorum algoritmasının paylaşımlarının altında aktif olmasını istemeyen kullanıcılar, bu özelliği kapatmayı seçebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum