Yatırım yapmaya başla!

Facebook’un Daha Önce Duyurduğu Haberler Sekmesi için Geri Sayım Başladı

Sosyal medya devi kullanıcılarına güvenilir bir ortam sağlamak adına üzerinde çalıştığı Haberler sekmesini yakında sunmaya hazırlanıyor.
Facebook’un Daha Önce Duyurduğu Haberler Sekmesi için Geri Sayım Başladı

Dev platform Facebook, sayısı milyarlar ile ölçülen kullanıcı kitlesine sahip. Her geçen gün kullanıcı sayısını artıran platform haber paylaşımının en yoğun yapıldığı mecralar arasında yer alıyor. Dolayısıyla sahte haberlere Facebook’ta sıkça rastlamak mümkün. Şirket geçtiğimiz günlerde yeni bir haber kaynağı oluşturmak adına News Corp ile anlaşma yaptığını duyurmuştu. Haberler sekmesi olarak açılacak bölümde kullanıcılara en doğru haberlerin verilmesi amaçlanıyor.

Son günlerde kripto parası Libra ile başı ağrıyan Facebook, haber kaynağı oluşturmak adına somut adımlar atmaya başladı. Sosyal medya devi The Wall Street Journal gibi dünyanın önde gelen medya organları ile anlaşmalar yaptı. Son gelişmeler Haberler sekmesinin yakın zamanda açılacağını gösteriyor.

Haberler Yakında Açılıyor

Haberler Yakında Açılıyor

Washington Post, Bloomberg gibi güvenilir medya organlarının haberlerini bir arada derleyeceği bölüm için Facebook harekete geçti. Sosyal medya devi söz konusu yayın organlarını kendi platformuna getirmek adına büyük paralar ödemeyi göze almış durumda. Daha önce asılsız haberler ile sıkça gündeme gelen Facebook’un bu yolla kullanıcılarına güvenilir bir ortam yaratmak istediği biliniyor.

Yayınlanan son raporlar Haberler sekmesinde sona yaklaşıldığını ve Facebook’un Ekim ayının sonu itibariyle yeni aracını yayınlayacağını işaret ediyor. Sosyal medya devinin CEO’su Mark Zuckerberg daha önce yaptığı bir açıklamada “İnsanların haberlere güvenilir bir şekilde ulaşması ve dünyadaki gazetecilerin önemli çalışmalarına yardımcı olacak çözümler üretmek benim için önemli” diye konuşmuştu.

Sahte Haberler Facebook’un Başını Ağrıtıyor

Sahte Haberler Facebook’un Başını Ağrıtıyor

Mevcut platformlar arasında en büyük sosyal medya mecrası olan Facebook’ta kullanıcıların başını ağrıtan konular arasında çok fazla gönderinin bir araya toplanmış olması. Grup, sayfa ve arkadaşların yaptığı gönderiler arasında güvenilir paylaşımlara rastlamak zor bir hal alıyor. Kullanıcılar okudukları haberleri teyit etmekte zorluk yaşıyor.

Güvenilir yayın organları için ayrı bir sekme oluşturacak Facebook, bu alandan yüksek etkileşim almayı amaçlıyor. Haberler sekmesi ile platformda sıkça yaşanan bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi planlanıyor. Keza yeni araç sayesinde Google’ın Haberler bölümünde yayınladığı içeriklere de Facebook üzerinden de ulaşmak mümkün olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum