Yatırım yapmaya başla!

Facebook’tan Haber Paylaşımında Güncel Bilgiyi Öne Çıkaracak Hamle

Facebook kullanıcıları bir haberi paylaşırken güncel olması konusunda uyaracak.
Facebook’tan Haber Paylaşımında Güncel Bilgiyi Öne Çıkaracak Hamle

Sosyal medya devi Facebook dünyanın en çok kullanıcısına sahip platform olarak her geçen gün büyümeye devam ediyor. Şirket ayrıca Instagram ve WhatsApp’ın da sahibi konumunda ve çok büyük bir kitleye ulaşıyor. Son dönemde yaşanan veri ihlalleri Facebook’un popülerliğine gölge düşürmüş olsa da halen 2.5 milyarı aşkın kullanıcının olduğu belirtiliyor.

Şirket kullanıcı deneyimini artırmak adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde şirket sokakları görüntüleyen harita servisi Mapillary’i satın alması ile gündeme gelmişti. Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformları haber paylaşımının yoğun olduğu mecralar olarak karşımıza çıkıyor.

Tabi uygulamada doğru bilginin paylaşılması büyük öneme sahip. Sosyal medya devleri son dönemde asılsız bilginin yayılmasını önlemek adına yeni adımlar atıyor. Son olarak Facebook paylaşılan haberin ne kadar güncel olduğuna yönelik bir araç geliştiriyor.

Facebook Güncel Haberlerin Paylaşılmasını İstiyor

Facebook Güncel Haberlerin Paylaşılmasını İstiyor

Facebook’ta pek çok kullanıcı günler öncesine ait haberleri tekrar paylaşabiliyor. Gündem sürekli değişiyor ve bu haberler güncelliğini kaybedebiliyor. Sosyal medya devi bu gibi durumların önüne geçmek adına yeni bir uyarı sistemi geliştiriyor. Buna göre kullanıcılar eski bir haberi yeniden paylaşmak istediğinde Facebook tarafından uyarılacak.

Söz konusu paylaşımlar 90 gün öncesinin haberleri için geçerli olacak. Bu tarihten sonra paylaşılmış haberlere dair bir uyarı yapılmayacak. Bilindiği üzere bu yıl ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek ve sosyal medya şirketleri aldığı önlemlere yenisini ekliyor. Hatırlanacağı üzere 2016 yılında düzenlenen ABD seçimlerinde milyonlarca vatandaşın verileri sızdırılmış ve Cambridge Analytica skandalı olarak gündemde geniş yer tutmuştu.

Facebook bu olay sonrası yapılan yargılama sonucunda 5 milyar dolar ceza ödemek durumunda kaldı. Benzer durumların yaşanmaması adına sosyal medya devi doğru haberlerin öne çıkmasını amaçlıyor ve bu yönde önlemler alıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum