Yatırım yapmaya başla!

Facebook Haber Kaynağında Yakın Arkadaşları ve Kişiye Özel İçerikleri Öne Çıkaracak

Sosyal medya devi Facebook, Haber Kaynağı algoritmasını yeniden değiştirmeye hazırlanıyor Yapılacak olan değişiklik ile yakın arkadaşların paylaşımları ve kişinin ilgi alanına yönelik içerikler öne çıkarılacak.
Facebook Haber Kaynağında Yakın Arkadaşları ve Kişiye Özel İçerikleri Öne Çıkaracak

Dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip olan Facebook’un Haber Kaynağının sahip olduğu algoritması kullanıcı etkileşimi için büyük önem arz ediyor. Şirket kullanıcı deneyimini artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye ara vermeden devam ediyor. Yakın zamanda yapılacak olan değişiklikler arasında ilk sırayı ise Haber Kaynağı almış durumda.

Daha önce de burada çeşitli değişiklikler yapan sosyal medya devi anlaşılan o ki halen istediği verimi alabilmiş değil. Kullanıcılar ve sayfaların etkileşimini artırmayı amaçlayan şirket, içerikleri kişiye özel hale getirmeyi planlıyor. Ayrıca yakın arkadaşların paylaşımlarını daha çok gösterecek.

Haber Kaynağı Kişiye Özel Güncellenecek

Haber Kaynağı Kişiye Özel Güncellenecek

Milyonlarca kullanıcının platformdaki deneyimini belirleyen başlıca alan Haber Kaynağı olmakta. Son dönemde özellikle sayfaların paylaşımlarında aldığı etkileşimi epey düşüren Facebook, bunun için reklam verilmesini talep etmişti.

Halihazırda ‘Başlıca Haberler’ ve ‘En Yeniler’ şeklinde iki farklı kategoriye ayrılan popüler uygulamanın haber kaynağının algoritması yeniden değişime hazırlanıyor.

Şirket bu alanda değişiklikler için daha önce bu alanda bir anket düzenlemişti. Kullanıcılardan gelen talepleri göz önünde bulunduran sosyal medya devi. yakın arkadaşların paylaşımlarını daha fazla gösterecek. Ayrıca kişilerin tüm aktiviteleri takip edilecek ve ilgi alanlarına yönelik sayfa paylaşımları daha çok gösterilecek.

Değişim Kademeli Olacak

Değişim Kademeli Olacak

Facebook yetkilileri yeni algoritmanın kademeli olarak yavaş yavaş dağıtılacağını belirtiyor. Şirketten gelecek olan algoritmayla ilgili yapılan açıklamada “Sonuçlar bakımından tüm kullanıcılara uygulanabilecek bir trendden bahsetmek mümkün değil. Bir paylaşımın önemi, kişiden kişiye değişebiliyor. Biz de bu nedenle anketler gerçekleştiriyoruz ve bu modelin inşasının çok önemli olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu sayede insanlar için neyin daha önemli olduğu konusunda daha kişisel seviyede bir sinyal alıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medya devi kullanıcılara “En yakın olduğun kişiler” kim sorusunu soracak ve bu kişilerin paylaşımlarını daha çok gösterecek. Yıllar boyu kullanıcılarının tüm aktivitelerini takip eden Facebook’un böyle bir soru ile gelmesi şaşırtıcı. Platformda yakın arkadaşların paylaşımları daha üst sırada gösterilecek olmasına rağmen başka paylaşımların da gösterimi ihmal edilmeyecek.

Sayfa gösterimlerine de düzenleme yapacak olan Facebook, kullanıcıların ilgi alanlarına yönelik sayfa paylaşımlarını ön plana çıkarmayı planlıyor. Son dönemde şirket çatısı altında olan Instagram’ın yükselişi ile Facebook’ta çok sayıda kullanıcının buraya geçtiği biliniyor.

Haber Kaynağına dair kullanım deneyimini artırmak isteyen sosyal medya devi bu yolla etkileşimi yeniden artırır mı bunu da zaman gösterecek. Ancak her ne olursa olsun Facebook bugün itibariyle en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olarak faaliyet göstermeye devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum