Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Haber Kaynağı Bölümü için Yeni Filtreleme Sistemi Hazırlıyor

Facebook’un Haber Kaynağı bölümünü iyileştirecek yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.
Facebook, Haber Kaynağı Bölümü için Yeni Filtreleme Sistemi Hazırlıyor

Son yıllarda yaşamış olduğu veri ihlallerine rağmen Facebook halen dünyanın en büyük sosyal medya platformu olma unvanını koruyor. 2.5 milyarı aşkın kullanıcısı olan dev platform sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Sosyal medya devi son olarak geçtiğimiz günlerde Facebook Lite uygulaması için karanlık mod desteğini kullanıma sunmuştu. Tüm sosyal medya uygulamaların olduğu gibi Facebook’ta da ana akış sayfası oldukça önemli bir yere sahip.

Son dönemde sosyal mecralar ağırlıklı olarak ana sayfalarında kullanıcılara daha çok popüler paylaşımlara öncelik veriyor. Ancak pek çok kullanıcı ise bunun yerine en son paylaşılan gönderileri görmeyi tercih ediyor. Bu durum Facebook’ta da bu şekilde kullanılıyor. Sosyal medya devi bu alanda sunmakta olduğu deneyimi daha da geliştirmek üzere çalışıyor. Facebook, Haber Kaynağı bölümünde yeni bir filtreleme özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Haber Kaynağı Güncelleniyor

Haber Kaynağı Güncelleniyor

Facebook’un akış sayfasında halihazırda kullanıcıların karşısında iki farklı görüntüleme seçeneği bulunuyor. Bunlardan birisi yakın zamanda yüklenmiş ve popüler hale gelmiş paylaşımlar oluyor. Bir diğeri ise en yeniler seçeneği olmakta Burada da kullanıcılar en son yapılan paylaşımları görebiliyor. Ancak bu işlev sadece 24 saat boyunca geçerli oluyor. Zaman aşımı gerçekleştikten sonra Facebook, akış sayfasında kullanıcılara yeniden popüler paylaşımları gösteriyor. Sosyal medya devi bu bölümde sunduğu deneyimi iyileştirmek için işe koyuldu.

Akış bölümüne yeni sekmeler eklenecek ve bunlar kullanıcıların isteğine göre filtrelenebilecek. Bu sayede artık akış sayfasında kullanıcılar en popüler ve önceden görmüş oldukları paylaşımları yeniden görmeyi seçebilecek. Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni akış sistemi sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Şirket bu özelliği şu sıralar test ediyor ve önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılarının beğenisine sunmaya hazırlanıyor.

Mevcut düzende belirlenen akış düzeninin sadece 24 saat geçerli olması kullanıcıların pek çok paylaşımı gözden kaçırmasına neden oluyor. Geliştirilen yeni sistem ile bu sorunun ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Test sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması ile beraber Facebook’un yeni sekme düzenini yayınlaması bekleniyor. Bu sürecin ne zaman tamamlanacağı ise şu an için belirsiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum