Yatırım yapmaya başla!

Facebook Güvenilir Haber Kaynağı için Testler Gerçekleştiriyor!

Sosyal medya platformu Facebook, sahte haberlerle mücadele etmek için araştırmalar yapıyor. İşte detaylar…
Facebook Güvenilir Haber Kaynağı için Testler Gerçekleştiriyor!

Sosyal medya platformları arasında dünyanın en büyüğü olarak gösterebileceğimiz Facebook, zararlı içeriklerle mücadele etmeye devam ediyor. Bilindiği üzere son dönemde sosyal medya platformu veri skandalı ile dünyada gündem olmuş ve milyar dolarları bulan zararlar ile karşı karşıya kalmıştı.

Zuckerberg’in kayda değer bir kayıplarının olmadığını açıklamasına rağmen, şirket yaşanan olaylardan dolayı büyük zarar görmüş ve itibar kaybına uğramıştı. Şirketin son günlerde başının dertte olduğu bir diğer konu da sahte içerikli haber paylaşımları olmakta. Sahte haber paylaşımlarını küçülterek belli edeceğini açıklayan Facebook, güvenilir haber kaynağı testleri gerçekleştirmeye başladı.

ABD’den Sonra Avrupa’da Testler Başladı

Sosyal medya platformu artan sahte haberlerin önüne geçmek için milyonlarca kullanıcının yardımına başvurmuş durumda. Şirket anketler yaparak kullanıcılarına hangi haber kaynaklarını güvendiklerini soruyor. Geri dönüşler sayesinde Facebook’un sahte haber kaynakları ile mücadelesi daha etkin bir hale geliyor.

Şirket güvenilir haber kaynağı testlerine ilk olarak ABD’de başlamıştı. Dünyanın farklı bölgelerinde testlerini sürdürecek olan Facebook, önümüzdeki hafta itibariyle İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’daki kullanıcılar, söz konusu anketler ile karşılaşmaya başladı.

Anketler Haber Kaynağının Şekillenmesinde Rol Oynuyor

Facebook önce ABD’de devamında Avrupa ülkelerinde yapacağı anketler ve testler sayesinde, haber kaynağının daha güvenilir olmasını amaçlıyor. Geri dönüşlere bakılarak söz konusu haber kaynaklarına ait paylaşımlar daha öne çıkarılıyor.

Facebook henüz bu anketleri test aşamasında değerlendiriyor. Dolayısıyla mevcut durumdaki haber kaynağına herhangi bir etki söz konusu değil. ABD’de başlayıp Avrupa’da devam edecek olan güvenilir haber kaynağı testlerinin başka bölgelerde de uygulanıp uygulanmayacağı henüz netleşmiş değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum