Yatırım yapmaya başla!

Facebook Gruplarında Hikaye Paylaşma Dönemi Sona Eriyor

Facebook’un geçtiğimiz yılın sonunda kullanıma sunduğu Grup içi hikaye paylaşma özelliğinin fişi çekiliyor.
Facebook Gruplarında Hikaye Paylaşma Dönemi Sona Eriyor

Dev sosyal medya platformu Facebook’un bünyesinde kullanıcılara yönelik pek çok uygulama ve özellik mevcut. Şirket 2.5 milyarı aşkın kullanıcısına yönelik yeni özellikler ve uygulamalar sunmaya devam ediyor. Bu özelliklerden pek çoğu kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanırken bazıları ise yeterli ilgiyi görmüyor. Kullanıcılar arasında etkileşimin en yüksek olduğu bölümlerden birisi Gruplar olmakta.

Şirket son günlerde Gruplar bölümüne yönelik yeni özellikler geliştiriyor. Sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Gruplar bölümü için kullanıcı dostu bir arayüz geliştirdiğini duyurmuştu. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda sunulan bir özelliğin ise kaldırılacağı duyuruldu. Facebook kullanıcıların Gruplar bölümünde paylaştığı hikayelerin önümüzdeki günlerde sonlandırılacağını açıkladı.

Gruplar için Hikayeler Sona Eriyor

Gruplar için Hikayeler Sona Eriyor

Bilindiği üzere sosyal medya platformları arasında en sevilen uygulamalardan birisi hikayeler özelliği olmakta. Çıkış noktası Snapchat olan hikayeler daha sonra Instagram’da kullanıma sunuldu ve milyonlarca kullanıcıdan büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Facebook bünyesindeki Instagram’da beğenilen hikayeler özelliğini daha sonra kendi platformuna ve WhatsApp’a da getirdi. Bununla beraber Facebook’taki Gruplar bölümü için ayrı bir hikayeler özelliği geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde sunulmuştu.

Sosyal medya devi yaptığı açıklama ile Gruplara özel hikaye paylaşımını sonlandıracağını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada ‘Gruplarda olan özelliklerin insanları eğlenceli ve kullanışlı yollarla bağlayabilmeleri için grup hikayeleri özelliğini sonlandırıyoruz. Ayrıca Facebook topluluklarının genel deneyimlerini artırmak için birçok farklı yolu araştırıyoruz.’ ifadelerine yer verildi.

Kişisel Hikayeler Devam Edecek

Kişisel Hikayeler Devam Edecek

Facebook’un kaldıracağını duyurduğu hikayeler özelliği Gruplar bölümü ile sınırlı olacak. Kullanıcılar kendi hesaplarından hikaye paylaşımı yapmaya devam edebilecek. Gruplar için ayrılmış olan hikayeler bölümü 26 Eylül itibariyle Facebook’tan kaldırılmış olacak. Belirtilen tarihten itibaren daha önce paylaşılmış olan tüm hikayelerin silineceği ve tekrar hikaye eklenmesinin mümkün olmayacağı açıklandı.

Sosyal medya devinin aylık kullanıcı sayısının 1.4 milyar seviyesinde olduğu belirtiliyor. Devasa bir platform haline gelen kullanıcılar birbirleri ile iletişime geçiyor ve Gruplar aracılığıyla ortak noktada buluşma imkanı buluyorlar. Gruplar bölümünde paylaşılan hikayeler bu anlamda kullanıcılara duyuru işlevini yerine getiriyordu. Facebook bu özelliği neden kaldırdığına dair bir açıklama yapmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum