Yatırım yapmaya başla!

Facebook Gruplar Bölümü için Kullanıcı Dostu Arayüz Geliştiriyor

Sosyal medya devi Facebook, Gruplar bölümü için yeni simgeler geliştiriyor. Bu simgeler sayesinde kullanıcılar grupların gizlilik seçeneklerini kolaylıkla ayarlama imkanına sahip olacak.
Facebook Gruplar Bölümü için Kullanıcı Dostu Arayüz Geliştiriyor

Sosyal medya platformu Facebook, bugün itibariyle dünyanın en çok kullanıcı sayısına sahip uygulaması konumunda. Şirket son yıllarda pek çok olumsuz haber ile geldi. Bunların başında ise veri ihlalleri geliyor. Bununla beraber terör ve şiddet içerikli propagandaları bünyesinde tutmasıyla eleştirilen sosyal medya devi diğer yandan yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Platformda milyonlarca kullanıcı mevcut ve bu kullanıcılar Facebook’ta pek çok farklı yol ile birbirleri ile iletişime geçebiliyor. Burada Facebook Gruplarına da büyük rol düşmekte. Şirketin son olarak üzerinde çalıştığı bölümün Gruplar olduğu öğrenildi. Şirket Gruplar bölümünde gizlilik ayarlarının daha kolay yapılmasına olanak sağlayan yeni simgeler üzerinde çalıştığını duyurdu.

Gruplar için Yeni Simgeler Geliyor

Gruplar için Yeni Simgeler Geliyor

Facebook’ta kullanıcıların bir araya geldiği bölümler arasında Sayfalar ve Gruplar geliyor. Grupların kendisine özgü gizlilik ayarları mevcut ve grubu açan kişi isterse dışarıya tamamen gizli hale getirebiliyor. Bununla birlikte istenirse grubun gizlilik ayarı herkese açık şekilde ayarlanabiliyor. Sosyal medya devi bu gizlilik ayarlarının daha kolay yapılmasına imkan tanıyan yeni bir arayüz geliştiriyor. Geliştirilen yeni gizlilik menüsü resimdeki gibi görünecek kullanım kolaylığı sağlayacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre kullanıcılar girmek istedikleri grupların gizlilik ayarlarını bu simgeler sayesinde rahatlıkla görebilecek. Daha önce küçük tikler şeklinde gösterilen gizlilik ayarları artık büyük simgeler halinde görülecek. Yöneticiler ise bu arayüz sayesinde grupların gizlilik ayarlarını kolaylıkla ayarlama imkanına sahip olacak.

Yeni Simgeler Kullanıcı Dostu Olacak

Yeni Simgeler Kullanıcı Dostu Olacak

Facebook’un üzerinde çalıştığı yeni grup simgeleri hem kullanıcılar için hem de yöneticiler için son derece kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Yöneticiler grubun gizlilik ayarlarını isterlese ‘Herkese açık ve görülebilir’ ya da ‘Özel ve gizli’ olarak seçebilecek. Gizlenen gruplara dışarıdan herhangi bir kişi giremiyor. Bu kişiler sadece yöneticilerin onayı ile gruplara girebiliyor.

Mevcut arayüzde grup yöneticileri gizlilik ayarlarının nasıl olduğunu anlamakta zorlanıyordu. Daha önce metin olarak görülen bu ayarlar artık büyük görseller halinde görünecek. Bununla beraber gruplarda yapılan paylaşımların yapay zeka algoritmaları ile kontrol edileceği ve gerekli durumlarda filtreler uygulanacağı ifade edildi. Şirket yeni grup simgeleri üzerinde geliştirme sürecini sürdürüyor. Yakın zamanda ise geliştirilen arayüzün sosyal medya platformu genelinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum