Yatırım yapmaya başla!

Google ve Facebook Uzaktan Çalışma Modelini Sürdüreceğini Açıkladılar

Teknoloji devleri Facebook ve Google, 2020 yılının sonuna kadar evden çalışma modelinin süreceğini açıkladı.
Google ve Facebook Uzaktan Çalışma Modelini Sürdüreceğini Açıkladılar

Çin’de ilk olarak görülen Corona virüsü kısa süre içerisinde dünya genelinde etkisini gösterdi. Virüs nedeniyle her gün çok sayıda insan hayatını kaybediyor ve yeni vakalar görülüyor. Bu durum hayatın her alanını fazlasıyla olumsuz etkilemiş durumda.

Sosyal hayatın durma noktasına geldiği şu günlerde iş dünyası da faaliyetlerini yeni düzene göre revize ediyor. Resmi verilere göre Corona virüsü kaynaklı hayatını kaybeden insan sayısı dünya genelinde 270 bine dayanmış durumda. 3 milyon 859 bin kişinin ise salgına yakalandığı görülüyor.

Özellikle teknoloji ve yazılım alanında faaliyet gösteren şirketler çalışanlarını evden çalışma modeline adapte etmişti. Bu şirketler arasında arama motoru devi Google ve sosyal medya şirketi Facebook da bulunuyor. Her iki şirketin çalışanları bir süredir faaliyetlerini evlerinden yürütüyor. Gelen son açıklamalar bu şirketlerin evden çalışma modelini sürdürecekleri yönünde.

Evden Çalışma Sistemi Sürecek

Evden Çalışma Sistemi Sürecek

Salgının hızla yayılması ile beraber şirketler yol haritalarına yönelik yeni kararlar almak durumunda kalıyor. Son günlerde normalleşme söylemlerinin sıkça dile getirildiği biliniyor. ABD, İtalya, İspanya, Fransa ve Almanya gibi ülkeler normalleşme planları yapıyor.

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren şirketler ise temkinli olmaya devam ediyor. Facebook ve Google Mart ayında ofislerini kapatmış ve çalışanlarını evlerine göndermişti. Daha önce yapılan açıklamaya göre Google 1 Haziran, Facebook’un ise 6 Temmuz’da ofislerini açacağı belirtilmişti.

Sürenin dolmak üzere olduğu şu günlerde her iki şirketten de konuyla ilgili yeni açıklamalar geldi. Google açıklamasında ofiste çalışmak zorunda olan kişilerin gidebileceğini, mecbur olmayan çalışanların ise evlerinden çalışmaya devam edebileceklerini ifade etti.

Yıl Sonuna Kadar Sürmesi Bekleniyor

Yıl Sonuna Kadar Sürmesi Bekleniyor

Alınan bu kararın Corona virüsünün önümüzdeki günlerde göstereceği etkiye göre değişebileceği belirtiliyor. Benzer açıklama sosyal medya devi Faceook’tan da geldi. Şirket yıl sonuna kadar çalışanlarının evlerinden faaliyetlerine devam edebileceğini açıkladı.

Facebook CEO’su Zuckerberg geçtiğimiz günlerde Oculus Connect VR konferansının da aralarında olduğu tüm etkinlikleri 2021 yılına ertelediklerini duyurmuştu. Şirket Oculus VR etkinliğini yılın son aylarında dijital ortamdan gerçekleştirecek. Uzmanlar Facebook ve Google’ın almış olduğu bu karar sonrası sektördeki diğer şirketlerin de evden çalışma modelini sürdürmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Corona virüsünün halen etkisini artırdığı şu günlerde şirketlerin olabildiğince evden çalışma kararını sürdürmesinin doğru olacağı ifade ediliyor. Facebook ve Google’ın 2020’nin sonuna kadar bu şekilde devam edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Her iki şirketin ABD ve Avrupa ofislerinde çok sayıda ofis çalışanı olduğu biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum