Yatırım yapmaya başla!

Facebook ve Google’ın Eski Çalışanları Yaptıkları Şeyi Yıkmak için Savaş Başlattı!

Google ve Facebook’un eski çalışanları, teknoloji devlerine karşı savaş başlattı. İşte detaylar;
Facebook ve Google’ın Eski Çalışanları Yaptıkları Şeyi Yıkmak için Savaş Başlattı!

Google ve Facebook’un eski çalışanları, teknoloji devlerine karşı mücadele başlattı. Sosyal medyanın olumsuz etkilerine dikkat çekmek için yürütülen kampanyayla; akıllı telefon kullanan çocuklar için daha fazla önlem alınması gerektiği savunuluyor.

Ve The Truth About Tech (Teknoloji Hakkındaki Gerçek) isimli bu kampanya akıllara; Apple’a yapılan çocukları telefon bağımlılığından kurtarın uyarısını getiriyor. İşte gün geçtikçe daha fazla önem kazanan konu ve haberin ayrıntıları;

Teknoloji Hakkındaki Gerçek isimli kampanya; çocuklar için daha sıkı koruma ve sosyal medya bağımlılığının önüne geçme amaçları güdüyor.

The Truth About Tech (Teknoloji Hakkındaki Gerçek)Buna göre; ABD’deki 55 bin okula sosyal medyanın etkilerini anlatan materyaller gönderilecek. Ayrıca sosyal medya bağımlılığının negatif sonuçları odaklı reklamlar yayınlanacak ve bunun için 50 milyon dolarlık kaynak kullanılacak.

İlaveten; teknolojinin çocukların sağlığı üzerindeki etkilerine yönelik araştırma yapılması ve bot hesapların sınırlandırılması üzerine çalışılacak.

Kampanya Teknolojinin Çocuklar Üzerindeki Etkilerini Araştırmak İstiyorBu noktada kampanyanın girişimcilerinden eski Google çalışanı Tristan Harris’in açıklamalarına değinebiliriz. Çünkü kendisi teknoloji devlerinin insanlar üzerindeki etkilerinden epey endişeli. Çünkü 2 milyar kişinin Google merkezindeki 50 kişi tarafından yönetilme düşüncesi Harris’e korkutucu geliyor.

Hatırlarsanız, Davos’ta konuşan George Soros da benzer bir açıklama yapmış, Facebook ve Google’ın sıkı denetimlerden geçirilmesi gerektiğini söylemişti.

George Soros da Facebook ve Google'ı EleştirdiYeri gelmişken; kampanyanın The Center for Humane Technology ve Common Sense isimli kuruluşlar tarafından yürütüldüğünü belirtelim. Nitekim The Center for Humane Technology, Mark Zuckerberg’in eski danışmanı Roger McNamee ile Mozilla’nın eski çalışanları tarafından destekleniyor.

Daha önce Silikon Vadisi’nde çalışmış pek çok kişi, “yarattığımız şey korkunç” diyerek teknolojiye karşı savaş açıyor.

Silikon Vadisi Eski Çalışanları Teknolojiye Savaş AçıyorNeticede; teknoloji devlerinin karşısında yer alanların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Kaldı ki bunu yapmakta gayet haklılar diye düşünüyorum.

En basit sebebi ise çocuklara yönelik olan YouTube Kids’te dahi sayısız zararlı içerik olması. Öyle ki YouTube 8 milyon aboneli çocuk kanalı Toy Freaks’i kapatmış, fakat bu kanal çocuklara yıllarca hizmet verdikten daha sonra yapılmıştı. Ve platformda çocukların gelişimini olumsuz etkileyecek daha sayısız içerik olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum