Yatırım yapmaya başla!

Facebook Genç Kullanıcı Kitlesini YouTube ve Instagram’a Kaptırıyor!

ABD’li bir araştırma şirketi gençler üzerinde yaptığı sosyal medya araştırmasında Facebook’un gün geçtikçe kan kaybettiğini ortaya koydu.
Facebook Genç Kullanıcı Kitlesini YouTube ve Instagram’a Kaptırıyor!

Son yıllarda sosyal medyanın hızla yaygınlaşmasıyla beraber pek çok uygulama milyonlarca kullanıcının hayatının bir parçası haline geldi. Çok sayıda sosyal medya platformunun olduğu internette, birbirinden farklı kullanıcı kitlelerine hitap eden uygulamaların varlığından söz edebiliriz.

ABD’de merkezli Pew Araştırma Merkezi, genç sosyal medya kullanıcıları arasında yaptığı bir çalışma ile hangi sosyal medya uygulamasının daha çok kullanıldığını ortaya koydu. Yapılan çalışmada gençlerin sosyal medya tercihiyle beraber, akıllı telefon kullanımı da araştırıldı. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Instagram, kullanım bağımlılığına karşı zaman kısıtlaması üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

Genç Nesilde Facebook Kullanımı Azalıyor

Araştırma şirketinin 7 Mart ile 10 Nisan tarihleri arasında yapmış olduğu çalışmada 18 yaş altındaki genç neslin sosyal medya tercihleri ortaya kondu. 13-17 yaş aralığına sahip gençler arasında yapılan araştırmada, Facebook %51 kullanım oranıyla düşük bir profil çizdi.

Bu yaş aralığına sahi gençlerin % 85’i YouTube, % 72’si Instagram ve %69’u ise Snapchat kullandığı belirtildi. ABD’li araştırma merkezi benzer bir çalışmayı 2015 yılında gerçekleştirmiş ve sosyal medya devi Facebook’un, %71 kullanım oranına sahip olduğu hatırlatıldı. Ortaya çıkan araştırma genç neslin Facebook’tan YouTube ve Instagram’a kaydığını gösteriyor.

Neredeyse Herkesin Akıllı Telefonu Var

ABD’de gençler arasında yapılan araştırmada akıllı telefon kullanımının da hızlı bir şekilde arttığı görülüyor. 2015 yılında yapılan çalışmada gençler arasındaki akıllı telefon kullanımı %73 iken son yapılan çalışma ile bu oranın %95’e kadar yükseldiği belirtildi.

Özet olarak bakmak gerekirse hemen herkesin artık bir akıllı telefona sahip olduğunu ve milyonlarca kişinin sosyal medya ile tanıştığı Facebook’un gitgide güç kaybettiğini söyleyebiliriz. Şirketin diğer sosyal medya platformu Instagram’ın ve Google’ın incisi YouTube’un da her geçen gün daha popüler olduğu görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum