Yatırım yapmaya başla!

Facebook Yaşanan Erişim Sıkıntısının Sunucu Kaynaklı Olduğunu Açıkladı

Geçtiğimiz gün dünya genelinde yaşanan Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta yaşanan erişim sorununa ilişkin sosyal medya devine ilişkin açıklama geldi.
Facebook Yaşanan Erişim Sıkıntısının Sunucu Kaynaklı Olduğunu Açıkladı

Bilindiği üzere geçtiğimiz 13 Mart akşamı sosyal medya devleri Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta dünya genelinde erişim sıkıntısı yaşanmıştı. Üç sosyal medya platformu aynı çatı altında faaliyet göstermekte ve yaşanan erişim sorunu tüm mecraları doğrudan etkilemişti. Kullanıcılar yaşanan sıkıntıyı Twitter gibi farklı sosyal medya mecralarından dile getirmişti.

Yaşanan erişim sıkıntısına 2 gün aradan sonra Facebook’tan resmi açıklama geldi. Şirket Twitter hesabından yaptığı açıklamada milyonlarca kullanıcının erişim sorunundan etkilendiğini ve bu durumun sunucu kaynaklı olduğunu duyurdu. Ayrıca sosyal medya devlerinde yaşanan erişim sorunu sonrası reklam işletmecilerinin kötü etkilendiği belirtildi.

Facebook’tan Resmi Açıklama Geldi

Facebook’tan Resmi Açıklama Geldi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, bünyesinde bulunan WhatsApp ve Instagram dahil yaşadığı genel erişim sorununa dair bilgilendirme açıklamasında bulundu. Sosyal medya devi yaşanan durumun sunucu kaynaklı olduğunu ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcının erişim sorunundan etkilendiğini açıkladı.

Sunucu konfigürasyon değişikliği nedeniyle pek çok kişinin uygulamalara ve hizmetlere erişmekte zorlandığını açıklayan şirket, sorunların çözüldüğünü ifade etti ve kullanıcılarından özür diledi. Sunucularda yaşanan sorunların düzeltildiğini açıklayan Facebook, “Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz. Herkesin sabrını takdir ediyoruz” ifadelerine yer verdi. Sosyal medya kullanıcıları erişim sorununun 2 gündür neden kaynaklandığını merak ediyordu.

Reklam İşletmecileri Zarar Gördü

Reklam İşletmecileri Zarar Gördü

Popüler sosyal medya uygulamaları Facebook ve Instagram’da reklam gösterimleri önemli yere sahip olmakta. Geçtiğimiz gün yaşanan erişim sıkıntısı bu uygulamalardaki reklam veren işletmecilerin büyük zarar yaşamasına neden oldu. Gelirlerini uygulamalara reklam vererek sağlayan orta ve küçük işletmeler, kesinti sırasında milyon dolarları bulan zarara uğradılar.

Sosyal medya devlerinde yaşanan erişim sorununun, hem reklam endüstrisinde hem de kullanıcı tarafında ne büyük bir etkiye sahip olduğu tekrar görülmüş oldu. Sunucu kaynaklı sorundan WhatsApp’ın da etkilenmesi, aynı saatlerde rakip mesajlaşma uygulaması Telegram’da 3 milyondan fazla yeni kullanıcının yeni kayıt oluşturmasının önünü açtı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum