Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Ekim Ayında Hizmet Koşullarını Güncelliyor

Sosyal medya devi Ekim ayından itibaren hizmet koşullarını güncelleneceğini açıkladı.
Facebook, Ekim Ayında Hizmet Koşullarını Güncelliyor

Günümüzde akıllı telefonların ve internet kullanımının hızla artması hayatımız çok sayıda uygulama ve platformun girmesine zemin hazırlıyor. Sosyal medya uygulamaları başta olmak üzere bu platformlar belirli kurallar çerçevesinde kullanıcılara hizmet veriyor.

Bu platformların belirlediği topluluk politikaları ve hizmet koşulları belirleyici rol oynuyor. Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook’un da hizmet koşulları bulunuyor ve kullanıcıların platformda nasıl davranması gerektiğini belirten maddeler bulunuyor.

Şirket belirli zaman aralıkları ile hizmet koşullarını güncelliyor. Facebook’tan bu konuyla ilgili yeni bir duyuru yapıldı. 1 Ekim tarihinden itibaren Hizmet Koşulları adlı metinde bazı değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikler arasında gerekli durumlarda kullanıcıların paylaşımlarının kaldırılmasına yönelik maddeler dikkat çekiyor.

Facebook Kuralları Güncelliyor

Facebook Kuralları Güncelliyor

Sosyal medya devi dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcıya hizmet veriyor. Dolayısıyla platform için belirlenen kurallar çok geniş bir kitleyi ilgilendiriyor. 1 Ekim tarihinden itibaren Facebook’un Hizmet Koşulları’nda yeni düzenlemeler yapılacak. Şirket yaptığı değişiklikleri 30 gün öncesinden duyurduğunu belirtiyor. Yapılacak değişiklik ile paylaşımların gerekli durumlarda kaldırılabileceği belirtiliyor.

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada, “Topluluk Standartlarımız başta olmak üzere Koşullarımızı veya İlkelerimizi açıkça, esaslı ya da sürekli olarak ihlal ettiğinizi belirlememiz halinde, hesabınıza olan erişiminizi durdurabilir veya kalıcı olarak engelleyebiliriz. Diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarını sürekli olarak ihlal ederseniz ya da yasal nedenlerin gerektirdiği durumlarda da hesabınıza erişiminizi durdurabilir veya kalıcı olarak engelleyebiliriz.” ifadelerine yer verildi.

Facebook Sorumluluk Kabul Etmiyor

Facebook Sorumluluk Kabul Etmiyor

Bu düzenleme sonrası akıllara şirketin sansür uygulamaya başlayacağı sorusu gelmeye başladı. Facebook atacağı adımlarla ilgili kendisini ya da diğer kişileri yasak yükümlülük altında bırakmayacağının altını çiziyor. Bilindiği üzere önümüzdeki Kasım ayında ABD Başkanlık Seçimleri düzenlenecek. Şirket seçimler öncesinde önlemlerini sıkılaştırıyor.

Hatırlanacağı üzere 2016 yılında düzenlenen seçimler sonrası sosyal medya devi Cambridge Analytica skandalı ile karşı karşıya kalmıştı. Milyonlarca ABD vatandaşının verileri sızdırılmış ve Facebook bu nedenle çok büyük cezalar ile karşı karşıya kalmıştı.

Şirket ayrıca tekelci davrandığı iddiasıyla Apple, Google ve Amazon ile beraber mahkemede hakim karşısına çıkmıştı. Güncellenen hizmet koşulları ile yalan ve sahte habere karşı daha katı bir politika izleneceği tahmin ediliyor. Facebook’un Ekim ayından itibaren yürürlüğe girecek Hizmet Koşulları’nın tam metnini buradan okuyabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum