Yatırım yapmaya başla!

Facebook Ülkemizdeki Kullanıcılara COVID-19 ile İlgili Bilgi Akışı Sağlıyor

Facebook daha önce duyurmuş olduğu Bilgi Merkezi projesini Türkçe dil desteği ile sunmaya başladı.
Facebook Ülkemizdeki Kullanıcılara COVID-19 ile İlgili Bilgi Akışı Sağlıyor

Corona virüsün dünya genelinde pandemi haline gelmesi milyonlarca insan üzerinde panik yaratmaya devam ediyor. Uzmanlar insanların evlerinden çıkmamalarını istiyor. Salgının yaygın olarak görüldüğü ülkelerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Ülkemizde de tam anlamıyla bir sokağa çıkma yasağı uygulanmıyor olsa da önemli ölçüde kısıtlamalar söz konusu. Bilindiği üzere evlerine kapanan insanlar bilgi almak için sosyal medya uygulamalarına ve haber merkezlerine sarılmış durumda.

Tabi bu durum dezenformasyon benzeri durumların yaşanmasını kaçınılmaz hale getiriyor. Sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz günlerde kullanıcıların Corona virüsü ile ilgili doğrulanmış bilgi akışı sağlayacağını duyurmuştu. Bu proje geçtiğimiz günlerde hayata geçti ve sınırlı sayıda ülkede kullanıma sunulmuştu. Aradan geçen zaman içerisinde bu hizmet ülkemizdeki kullanıcıların da beğenisine sunuldu.

Bilgi Merkezi Türkçe Olarak Yayında

Bilgi Merkezi Türkçe Olarak Yayında

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere resmi kurumlar tarafından paylaşılan bilgileri bir araya toplayıp kullanıcılara aktarıyor. Uygulamanın güncellenmesi ile beraber bu hizmet Türkçe olarak verilmeye başladı. Herhangi bir merkeze dair bilgileri almak için Haber Kaynağı’nın üzerindeki ‘Takip Et’ butonuna tıklamak gerekiyor. Ayrıca Dünya Sağlık Örgütü gibi başlıca resmi kurumlar üzerinden de bilgi akışı sağlamak mümkün.

Facebook söz konusu bilgileri günlük olarak güncelleyecek ve kullanıcıların asılsız bilgiden uzak durmasının önüne geçecek. Sosyal medya devinin yeni özelliği Türkiye’de kullanıma sunması ile ilgili açıklama, Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş’tan geldi.

Matraş açıklamasında, “COVID-19 salgınının dünyanın dört bir yanındaki etkilerini görmeye devam ettiğimiz bu dönemde, insanların güvenilir sağlık kuruluşlarının paylaştığı doğru ve resmi bilgilere erişmelerini sağlamayı en önemli önceliğimiz ve odağımız haline getirdik. Bu doğrultuda, aralarında T.C. Sağlık Bakanlığı da olmak üzere birçok yerel ve küresel sağlık kuruluşu ile işbirliği yaparak; Türkiye’deki kullanıcılarımızın haber kaynaklarında görebilecekleri ve Türkçe olarak erişebilecekleri Koronavirüs Bilgi Merkezi’ni hayata geçirdik.” diye konuştu.

Bu çerçevede yatırımlarının devam edeceğini ve sundukları deneyimi iyileştireceklerini sözlerine ekleyen Matraş, “Önümüzdeki dönemde de, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü gibi önemli sağlık kuruluşlarından gelen güvenilir bilgilere ülkemizde servislerimizi kullanan herkesin en hızlı şekilde erişebilmesi adına gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

Facebook’tan 100 Milyon Dolar Değerinde Yeni Yatırım

Facebook’tan 100 Milyon Dolar Değerinde Yeni Yatırım

Dev sosyal medya platformu haber akışının en iyi şekilde sağlanması adına önemli bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirketten yapılan açıklamada Gazetecilik Projesi kapsamında 100 milyon dolar yatırım yapılacağı belirtildi. Bu paranın 25 milyon doları yerel haber kaynakları için aktarılacak. Kalan 75 milyon dolar ise küresel haber kuruluşları için harcanacak. Medya sektöründe salgın nedeniyle reklam gelirinde düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor.

Sektörün büyüme oranının yüzde 3’e kadar gerilemesi bekleniyor. Facebook ise bu günlerde medya kuruluşlarına destek verme kararı almış oldu. Sosyal medya devi daha önce de sektöre toplamda 300 milyon dolar bağış yapacağını açıklamıştı. Doğru haberciliğe dikkat çeken Facebook, “Eğer insanlar halka hizmet bakımından yerel haberciliğin ne kadar büyük ve kritik bir yere sahip olduğunu görmek istiyorlarsa, şu an bunun için en uygun zaman.” açıklamasını yaptı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum