Yatırım yapmaya başla!

Facebook, COVID-19 ile Alakalı Doğru Bilgilerin Yer Alacağı Yeni Bölüm Oluşturuyor

Sosyal medya devi koronavirüs ile mücadele kapsamında doğru bilgilerin yer aldığı yeni bir bölüm oluşturacağını açıkladı.
Facebook, COVID-19 ile Alakalı Doğru Bilgilerin Yer Alacağı Yeni Bölüm Oluşturuyor

2020 yılının ilk aylarından itibaren tüm dünyada Corona virüsünün olumsuz etkileri yayılmaya başladı. Çin’in Wuhan kentinde görülen virüs dünyanın pek çok ülkesinde milyonlarca insana bulaştı. Son rakamlara göre dünya genelinde virüs nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 600 bine yaklaşmak üzere.

Toplam vaka sayısının ise 13.5 milyonu geçtiği görülüyor. Pek çok ülkede normalleşme adımlarının yanı sıra vakalar yeniden artışa geçti ve yeni önlemler alındı. Corona virüsü doğal olarak sosyal medya platformlarında da en fazla konuşulan konulardan birisi olmakta. Bu nedenle konuyla ilgili asılsız bilgilerin dolaştığı biliniyor.

COVID-19’un 5G ile daha hızlı yayılması, alkol tüketiminin virüsü tüketeceği ya da çamaşır suyu içmenin virüse karşı etkili olması gibi son derece tehlikeli ve sahte paylaşımlara bu platformlarda rastlamak mümkün olmakta. Başta Facebook ve Twitter gibi mecralar bu gibi paylaşımların önüne geçmek adına bazı adımlar atmıştı. Facebook bu adımlara bir yenisini daha ekliyor. Şirket virüsle alakalı doğru bilgilerin yer aldığı yeni bir bölüm oluşturacağını duyurdu.

Facebook’tan COVID-19’a Karşı Yeni Adım

Facebook’tan COVID-19’a Karşı Yeni Adım

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olarak kullanılan Facebook, milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Corona virüsünün kol gezdiği şu günlerde sosyal medya platformunun alacağı önlemler son derece önemli. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, ‘COVID-19 Hakkındaki Gerçekler’ adı altında yeni bir bölüm ekleyeceklerini açıkladı. Bu bölümde salgınla ilgili asılsız bilgilerin çürütülmesi amaçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook ve Instagram’ın kullanıcıları maske takmaya teşvik edeceği gündeme gelmişti. İlgili uyarı bugün itibarıyla ABD’deki kullanıcılara gösteriliyor. Zuckerberg bu çağrının ABD ile sınırlı kalmayacağı ve tüm dünyada uygulanacağını söyledi. Facebook ayrıca yanlış içerikler ile etkileşime giren kullanıcıları uyarıyor. Şirket kullanıcılara uyarılarında spesifik bilgi vermemesi nedeniyle eleştiri alıyor.

Tomorrow at 2pm PT, I'm going live with Dr. Fauci, the nation's top infectious disease expert, to discuss the US'…

Mark Zuckerberg paylaştı: 15 Temmuz 2020 Çarşamba

Zuckerberg ayrıca COVID-19 ile mücadelede öne çıkan isimlerden Dr. Anthony Fauci ile canlı yayın gerçekleştireceğini söyledi. Son günlerde normalleşme adımlarının sonrasında başta ABD olmak üzere pek çok ülkede yeni vaka sayılarında hızlı bir artış yaşandı. Ülkede son 24 saatte 70 bine yakın yeni aka görüldü ve toplam vaka sayısı 3.5 milyonu geçti. Hayatını kaybeden sayısı ise 140 bine yaklaştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum