Yatırım yapmaya başla!

Facebook, Corona Virüsü için Emoji Hazırlıyor

Facebook’un bir süredir Corona virüsü konulu bir emoji test ettiği ortaya çıktı.
Facebook, Corona Virüsü için Emoji Hazırlıyor

Corona virüsü tüm dünyada etkisini hızla artırırken, sosyal medya uygulamaları da bu durumdan fazlasıyla etkileniyor. Dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook, son dönemde salgına yönelik olarak çalışmalarına hız vermiş durumda. Son olarak aynı bölgedeki insanların birbirlerine yardım etmesine imkan sağlayacak bir kampanya üzerinde çalışan şirket, kullanıcıları da asılsız bilgiye karşı korumak adına önlemler alıyor. Uygulama içerisinde resmi kurumlardan doğrulanmış bilgi akışı sağlanıyor.

İnsanların evlerine kapanması ile beraber sosyal medya kullanımında önemli oranda artış söz konusu. Bununla beraber Facebook ekibi yeni özellikler geliştirmeye de devam ediyor. Sosyal medya uygulamaları üzerinde yaptığı çalışmalar ile bilinen tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong, Facebook’un yeni bir emoji üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Tahmin edileceği üzere emoji COVID-19 temalı olacak.

Facebook’tan Yeni Emoji Hazırlığı

Facebook’tan Yeni Emoji Hazırlığı

Facebook ilk çıktığı dönemden yakın geçmişe kadar tepki ifadeleri arasında sadece beğen butonuna yer veriyordu. Daha sonrasında bu ifadelere yenilerek eklenmişti. Üzülme, kızma, şaşırma gibi ifadeler Facebook’un tepki emojileri arasında yerini almıştı. Wong’un yaptığı çalışmada bu emojilerin arasında bir yenisinin daha ekleneceği ortaya çıktı. Sosyal medya devi COVID-19 konulu bir emoji üzerinde çalışıyor. Bu emojinin tam olarak hangi amaçla kullanılacağı ya da neyi ifade edeceği bilinmiyor.

Kimi yorumlara göre sağlık çalışanlarına destek amacıyla kullanılabileceği belirtiliyor. Aynı şekilde kullanıcılara uyarı amacıyla da kullanılabilir. Sosyal medya devinin daha önemli günlere özel emojiler geliştirdiği biliniyor. Şirket yakın geçmişte anneler günü temalı çiçek emojisi ile kullanıcılardan beğeni toplamıştı. Tüm dünyayı adeta kasıp kavuran Corona virüsü sonrası Facebook’un bu yönde bir adım atması şaşırtıcı görünmüyor.

Wong’un yaptığı paylaşım sonrası Facebook yetkilileri yeni emoji üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Sosyal medya platformu şu an için bu emojiyi test ediyor. Kısa süre içerisinde yeni emojinin tüm kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Şirket önümüzdeki günlerde bu emojiyi Instagram için de kullanıma sunabilir. 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum