Yatırım yapmaya başla!

Facebook Corona Virüsü için Doğrulanmış Bilgi Akışı Sağlayacak

Sosyal medya devi Facebook, Corona virüsü için bilgi merkezi oluşturacağını açıkladı.
Facebook Corona Virüsü için Doğrulanmış Bilgi Akışı Sağlayacak

Dünyayı alarma geçiren Corona virüsü milyonlarca kişiyi tedirgin etmeye devam ediyor. Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan virüs nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı her geçen gün artıyor. Salgının Çin’de görülme sıklığının azaldığı bilinmekle beraber İtalya, İspanya ve İngiltere gibi ülkelerde hızla yayılmaya devam ediyor. Son resmi veriler ışığında salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 8.811’e ulaştı. Virüsten dolayı enfekte olan insan sayısı ise 220 bin rakamına doğru yaklaşıyor.

Bu durum sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında ilk sıraya yerleşmiş durumda. Milyonlarca insan salgına dair bilgi almak için Facebook, Twitter gibi mecralarda aramalar yapıyor ve doğru bilgiye ulaşmak istiyor. Tabi bu platformlarda asılsız bilginin dolaşması kaçınılmaz olmakta.

Sosyal medya şirketleri kullanıcılarına Dünya Sağlık Örgütü gibi resmi kaynaklara yönlendiriyor ancak yine de yalan bilginin önüne geçilmiş değil. Geçtiğimiz günlerde Facebook bünyesindeki mesajlaşma devi WhatsApp, Corona virüsü için özel bir internet sayfası açma kararı almıştı. Sosyal medya devi salgına dair bu sefer kendi uygulaması için bir bilgi merkezi oluşturacağını duyurdu.

Facebook Bilgi Merkezi Oluşturuyor

Facebook Bilgi Merkezi Oluşturuyor

Facebook dünyanın en büyük sosyal medya platformu ve 2.5 milyarı aşkın kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla platformda dolaşan bilgilerin doğruluğu büyük önem arz ediyor. Corona virüsü ile mücadele kapsamında sosyal medya devi yeni bir bilgi merkezi oluşturma kararı aldı. Bu bilgi merkezinde ilk olarak ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, İspanya ve İtalya’daki kullanıcılar için bilgi akışı sağlanacak. Bu ülkelerdeki kullanıcılar Haber Kaynağı’nın en üst bölümünde salgına dair son güncel bilgileri alacak.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, bu bilgilerin Dünya Sağlık Örgütü ve ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri tarafından sağlanacağını söyledi. Aslında kullanıcılar Instagram’da ve Facebook’un Haber Kaynağı bölümünde Coronavirus araması yaptıklarında DSÖ ve CDC’ye dair doğrulanmış bilgilere ulaşabiliyordu. Oluşturulan bilgi merkezi ise bu bilgiyi doğrudan kullanıcılara sunacak. Sosyal medya devi ayrıca iş amaçlı kullanımlar için geliştirmiş olduğu Workplace platformunu da acil durum kuruluşlarına ücretsiz olarak sunacak.

Workplace Resmi Kurumlara Ücretsiz

Workplace Resmi Kurumlara Ücretsiz

Facebook CEO’su Zuckerberg açıklamasında, “Workplace’i böyle bir hizmetten fayda sağlayacağını düşündüğümüz grupların erişimine açtık. Tanıdık bir arayüz. Kendi içinde bilgi paylaşması gereken organizasyonlar için oldukça yararlı olacaktır.” diye konuştu. Dünyanın önde gelen pek çok şirketi gibi Facebook çalışanları ve Zuckerberg de çalışmalarını evden yürütüyor.

Evden çalıştığını söyleyen Zuckerberg, “Workplace’i böyle bir hizmetten fayda sağlayacağını düşündüğümüz grupların erişimine açtık. Tanıdık bir arayüz. Kendi içinde bilgi paylaşması gereken organizasyonlar için oldukça “Herkese evden çalışmalarını önerirken benim bunu yapmamam çok doğru olmazdı”yararlı olacaktır.” diye konuştu. Oluşturulan bilgi merkezinin asılsız bilgi ile mücadelede önemli rol oynaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum