Yatırım yapmaya başla!

Facebook’u Eleştiri Yağmuruna Tutan Eski Yöneticiye Sosyal Medya Devinden Cevap!

Sosyal medya hakkında ağır sözler söyleyen Facebook’un eski yöneticisi Chamath Palihapitiya’ya cevap geldi. İşte giderek büyüyen tartışmanın detayları;
Facebook’u Eleştiri Yağmuruna Tutan Eski Yöneticiye Sosyal Medya Devinden Cevap!

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan Facebook’un eski yöneticisi Chamath Palihapitiya’nın açıklamaları; tüm dünyada yankı uyandırmıştı.

Zira Chamath Palihapitiya hem Facebook hem de diğer sosyal medya platformları hakkında şaşırtıcı yorumlarda bulunmuş, bunların toplumun işleyişini bozduğunu söyleyerek herkesin dikkatini çekmişti. “Kullanmıyorum çünkü programlanmak istemiyorum” diyen eski Facebook yöneticisi, yaptığı yorumlarla benzeri şeyler söyleyen Sean Parker’ı hatırlatmıştı.

Ayrıca Palihapitiya’nın sözlerinin Silikon Vadisi’nden kaçan Antonio Garcia Martinez’le de uyuştuğunu belirtelim.

Chamath Palihapitiya Facebook SuçlamalarıKısacası; sosyal medyaya ve yapay zekaya karşı tavır alanların sayısı gün geçtikçe artıyor diyebiliriz. Kaldı ki bu kişiler, olaya uzak kişiler arasından falan değil direkt Silikon Vadisi’nin içinden çıkıyor. Bu da durumu ister istemez daha korkutucu kılıyor.

Neticede; Facebook bu yıl içinde defalarca eleştiri oklarının hedef oldu.

Facebook Bu Yıl Defalarca EleştirildiDaha geçtiğimiz aylarda şaibeli ABD seçimleri ile gündeme gelen Facebook’un sonuçları etkilemek ve toplumu ikiye bölmek isteyen Rus şirketlerine reklam sattığı söylenmişti. İddialara göre Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesinde parmağı olan Ruslar ile Facebook arasında işbirliği yapılmıştı.

Öte yandan; Donald Trump Facebook’un her daim kendisine karşı olduğunu belirttiği bir tweetle ortalığı daha da karıştırmıştı.

Donald Trump ile Mark Zuckerberg Arasında Tartışma Sonrasında ise Mark Zuckerberg ile Donald Trump tartışması patlak vermişti. Anlayacağınız; Facebook bu sene birçok sansasyonel haberle gündeme geldi. Yine de bütün bu olaylar Facebook’tan rekor kar artışı gelmesini engelleyemedi. Peki, şirket Chamath Palihapitiya’nın eleştirilerine nasıl yanıt verdi?

Facebook yetkilileri öncelikle Palihapitiya’nın şirketten 6 yıldan fazla zaman önce ayrıldığını söyledi.

Facebook Chamath Palihapitiya'ya Cevap Verdi Şirketten yapılan açıklamada, Palihapitiya ile Facebook’ta yeni sosyal medya deneyimlerini oluşturma ve dünya çapında Facebook’u büyütme üzerinde çalışmalar yürütüldüğü belirtildi. Facebook’un o zamandan bu yana çok değiştiğini belirten yetkililer, büyüdükçe sorumluluklarının da büyüdüğünü ifade etti.

“Rolümüzü ciddiye alıyor ve iyileştirmek için çalışıyoruz” diyen yetkililer, verdikleri hizmetin refah üzerindeki etkilerini anlamak için sürekli uzmanlarla birlikte hareket ettiklerini söyledi. Ve açıklamada “Mark Zuckerberg’in de belirttiği gibi, doğru yatırımların yapılmasını sağlamak için karlılığımızı düşürmeye hazırız” şeklindeki ifadeye yer verildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum