Yatırım yapmaya başla!

Facebook CEO’su Zuckerberg Cephesinden Trump’a Şaşırtan Destek Geldi

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg, Trump ile Twitter arasındaki çekişmede, ABD Başkanından yana tavır aldı.
Facebook CEO’su Zuckerberg Cephesinden Trump’a Şaşırtan Destek Geldi

Sosyal medya platformları içinde bulunduğumuz şu günlerde çok daha yaygın bir şekilde kullanılır oldu. Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan platformlar, gündemin belirlenmesinde önemli rol oynuyor. Bir süredir ABD Başkanı Donald Trump ile mikro blog sitesi Twitter arasında ipler gerilmiş durumda ve gündemi fazlasıyla meşgul ediyor.

Başkan Trump yaptığı bir paylaşımda posta yolu ile oy kullanmak isteyen kullanıcılara dair açıklamalarda bulundu. Yapılan bu paylaşım Twitter tarafından ‘Bu konu hakkındaki gerçekleri öğrenin’ ibaresinin yer aldığı bir başlık ile etiketlendi. Bu durum Trump’ı fazlasıyla kızdırdı. ABD Başkanı başta Twitter olmak üzere sosyal medya platformları için tehdit içeren açıklamalarda bulundu.

Bu platformlar için yeni düzenlemeler yapacaklarını, gerekirse kapatacaklarını ifade etti. Twitter CEO’su ise Jack Dorsey ise Trump’ın bu açıklamaları karşısında tavırlarının arkasında durdu ve sorumluluğun kendisinde olduğunu söyledi. Karşılıklı açıklamalar sonrası Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’den de önemli ifadeler geldi.

Zuckerberg, Trump’tan Yana Tavır Aldı

Zuckerberg, Trump’tan Yana Tavır Aldı

Son dönemde gündeme bomba gibi düşen Trump -Twitter tartışmasına Facebook CEO’su Mark Zuckerberg kayıtsız kalmadı. Fox News yayınına katılan Zuckerberg, “Bu konuda bence Twitter’dan farklı bir politikamız var. Ben sadece Facebook’un, insanların çevrimiçi söylediği her şey konusunda gerçeğin yargıcı olmaması gerektiğine güçlü bir şekilde inanıyorum. Genel olarak, özel şirketler muhtemelen olmamalı, özellikle bu platform şirketler, bunu yapacak pozisyonda olmamalı” diye konuştu.

Zuckerberg’in bu açıklamasına Twitter CEO’su Jack Dorsey’den yeni bir yanıt geldi. Dorsey şeffaflığın önemli olduğunun altını çizerek, “Bu bizi gerçeğin yargıcı yapmaz. Amacımız çelişen ifadelerin noktalarını birleştirmek ve ihtilaflı bilgileri göstermek, böylece insanlar kendileri bir yargıya varabilir. Bizim daha şeffaf olmamız kritik çünkü insanlar eylemlerimizin nedenini açıkça görebiliyor.”diyerek almış oldukları kararın arkasında durduğunu belirtti.

Tüm bu demeçler sonrası Trump, Dorsey ve Zuckerberg üçgeninde ne gibi gelişmeler yaşanacağı merak konusu. Taraflar arasında gerilimin artmasında şüphesiz ki Kasım ayında düzenlenecek ABD Başkanlık Seçimleri’nin etkisi yer alıyor. QFD

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum