Yatırım yapmaya başla!

Facebook CEO’su Gelecek Yıllarda Yanlış Anlaşılmak İstemiyor

Facebook’un patronu Mark Zuckerberg, gelecek yıllarda doğru anlaşılmayı hedeflediğini söyledi.
Facebook CEO’su Gelecek Yıllarda Yanlış Anlaşılmak İstemiyor

Sosyal medya şirketleri günümüzde çok büyük bir güce sahipler. Dünya genelinde milyonlarca kişiye hizmet sağlayan bu kullanıcıların verilerini sunucularında barındıran şirketler, her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Bu şirketler arasında ilk sırada Facebook’u gösterebiliriz. Bünyesinde bulunan Whatsapp ve Instagram ile beraber sosyal medya devi çok büyük bir güce sahip. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg yaptığı bir açıklama ile şirketin gelecek 10 yılına dair değerlendirmelerde bulundu.

Zuckerberg geçtiğimiz günlerde de Facebook’un gelecek 10 yılı için yol haritasına dair açıklamalar yapmıştı. Sosyal medya devi dün 2019 yılının dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Düzenlenen konferansta Zuckerberg yine gelecek planlarına dair dikkat çeken ifadeler kullandı. Şirket olarak gelecek 10 yıl içerisinde beğenilmekten daha çok doğru anlaşılmaya önem vereceklerinin altını çizdi.

Zuckerberg Doğru Anlaşılmak İstiyor

Zuckerberg Doğru Anlaşılmak İstiyor

Sosyal medya devi geçtiğimiz yılın son çeyrek sonuçlarını açıkladı. Açıklamada şirketin gelirlerini beklenenden daha fazla artırdığı görülüyor. Rapora göre 2019 son çeyreğinde Facebok, 21.08 milyar dolar gelir sağladı. Beklentilerin üzerinde olan bu gelir sonrası Facebook’un patronu Mark Zuckerberg, açılış konuşmasında dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Zıckerberg gelecek 10 yıla dair planlarından bahsettiği konuşmasında Facebook yönelik karışık düşüncelerin olduğunu ve bu durumu ortadan kaldırmak için çalıştıklarını söyledi. Bunun için iletişime önem vereceklerini söyleyen Facebook CEO’su, “Sevilmek istediğimiz için görüşlerimizi her zaman açıkça belirtmedik. Çünkü insanları rahatsız etmekten endişe duyuyorduk. Bu durum bize ve şirketimize karşı olumlu ama sığ duyguların doğmasına neden oldu” diye konuştu.

Facebook’un temsil ettiği konuları öne çıkaracaklarını söyleyen Zuckerberg, “Gelecek on yıl için hedefim beğenilmek değil, anlaşılmak” ifadesini kullandı. Bilindiği üzere sosyal medya devi son dönemde veri ihlalleri ile adından sıkça söz ettirdi ve büyük itibar kaybetti.

Özellikle Cambridge Analytica ile başlayan süreç, nefret söylemleri ve kullanıcı gizliliğinin ihlal edilmesi nedeniyle Facebook tüm çevrelerden büyük tepki topladı. Önümüzdeki yıllarda sosyal medya devinin bu süreci nasıl tersine çevireceği ise merak konusu. Yaşanan olumsuz olaylara rağmen şirketin gelirlerini artırması ise dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum