Yatırım yapmaya başla!

Facebook Çalışanlarının Kurduğu Gizli Grup: “The Nouveau Riche 250”

Facebook Çalışanlarının Kurduğu Gizli Grup: “The Nouveau Riche 250”

Hayatımıza girdiği ilk günden itibaren her şeyimiz oldu. Düğün albümümüz, erkek arkadaşımıza attığımız trip, boşanma sebebi olan arabozucu, eski arabamızı satmamızı sağlayan arabulucu… Dedik ya kısaca her şey! Neden mi bahsediyorum, tabi ki 2004 yılında hayatımıza girip kısa sürede bir parçamız olan Facebook’tan. Yatırımcısına en çok kazandıran markalar arasında sürekli zirvede kalmak, sanıldığı kadar kolay değil. Ama marka bunu başarırken çok da zorlanmadı. Sokakta gördüğünüz herkesin bir hesabının olması bu durumun bir ispatı.

Dünyanın vazgeçilmezi olan sosyal paylaşım sitesinin kurulmasıyla ilgili de birçok efsane dinlemişsinizdir. Bu hikayelerden hangisi doğru bilemiyorum; ama kuran kişilerin dünyanın en zengin kişileri arasındaki yerini aldığına eminim. Geçtiğimiz günlerde sitenin ilk çalışanları enteresan bir haberle gündeme geldi, Facebook’ta açtıkları 250 kişilik kapalı grup. Facebook, kurulduğu zaman işe aldığı 250 kişiye şunu sormuş “para mı, hisse mi?” Hisseyi tercih edenler, tahmin edeceğiniz gibi şu anda birer milyarder olarak biliniyor. İşte bu milyarderler, kendi aralarında gizli bir Facebook grubu oluşturmuş ve buna kısaca T.N.R 250 adını vermişler. Bakalım dünyanın sayılı zenginleri olan bu isimler, kurucusu oldukları sitede hangi paylaşımları yapıyorlar.

İşte karşınızda Facebook’un ilk çalışanlarının kurduğu gizli grup:

T.N.R 250 İsimli Facebook Grubu

T.N.R 250 İsimli Facebook GrubuAçılımı The Nouveau Riche olan T.N.R 250 isimli gruba dahil olanlar, şirketin ilk çalışanları. Bu şanslı kişilerin T.N.R 250’de ne yaptıklarını merak ettiniz değil mi? Aslında hepimiz gibi paylaşımlar yapıp, sohbet ediyorlar. Tabi, grup milyarderlerden oluşunca konular birazcık farklılaşıyor. Nasıl mı? Şöyle ki; kim 12 milyon dolarlık bir yat almış, hangisi 30 milyon dolar değerindeki adasını satışa çıkarmış, özel üretim otomobille nereye gitmiş gibi. Çünkü bu kişiler yaptıkları şeyleri başka yerde söyleseler, büyük ihtimalle normal tepkilerle karşılaşmazlar. İşte bu yüzden de Facebook’ta gizli bir grup oluşturmuşlar.

T.N.R 250 İsimli Facebook GrubuAslında bu grup bundan sonra gizli olarak tanımlanmamalı; çünkü gazeteci yazar Nick Bilton, Vanity Fair isimli dergi aracılığıyla grubu açığa çıkardı. 2004 yılında kurulan site kısa zamanda çalışanlarıyla birlikte çığ gibi büyüdü. Site çalışanları şu anda şatafatlı bir hayat sürüyor ve lüks yaşam stillerini kendi gruplarında doyasıya paylaşıyor. Eminim, şu an çoğunuz “keşke ben de o 250 kişinin arasında olsaydım” gibi düşüncelere dalıp gittiniz. Şimdi de gülümsüyorsunuz, değil mi? O zaman doğru kanaatteyim demektir.

Şanslı 250 kişiden birinin kendiniz olduğunu hayal edebiliyor musunuz? Kim bilir hangi lüks paylaşımla eski çalışma arkadaşlarınızı kıskandırmaya çalışırdınız? Sahi, ilk paylaşımınız ne olurdu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum